Інтернет під водою - net e1382979778627Не уявляєте свого життя без інтернету? Відтепер він буде доступний навіть на підводних човнах.

Дайвери та аквалангісти завжди зможуть бути в онлайні, а любителі підводної зйомки матимуть нагоду виставляти фото в Мережу, не піднімаючись на поверхню. Науковцям ноу-хау дасть змогу покращити систему спостереження за морями та запобігти цунамі, пише «РИА Новости».

Досі вважалось, що інтернет може бути доступний лише на суші. Першу підводну мережу провели вчені з американського Університету Буффало. Науковці занурили під воду два датчики, що були підключені до маршрутизатора, розташованого на суші. Але це була лише половина справи. Як тепер змусити цю схему працювати?

Учасники проекту під керівництвом професора Томмазо Мелодіа використали так звані сонари – звукові хвилі, що поширюються між датчиками. Сигнал передавався на маршрутизатор, який «перетворював» його на радіохвилі. Так була сформована перша підводна Wi-Fi-сітка.

За словами Мелодіа, відкриття має насамперед прикладне значення, адже зможе врятувати тисячі людських життів, якщо інформацію про наближення катастрофи можна буде передавати зі звичайного смартфона.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *