Луцька освітня галузь перетворилася на машину агітації за одного кандидата-мажоритарника – Ігоря Палицю. Під тиском адміністративного ресурсу, освітяни вимушені навіть закликати дітей, щоб вони просили своїх батьків голосувати за цього кандидата.

Нещодавно в соціальній мережі Facebook користувач Вадим Матвіїв опублікував таке повідомлення (стилістика та орфографія збережені):

«ДРУЗІ, “ПЕРЕДВИБОРЧИЙ КРЕАТИВ” КАНДИДАТА ПАЛИЦІ ПЕРЕХОДИТЬ ВСЯКІ МЕЖІ!!!

Перед минулими вихідними мій син – учень НВК “Гімназія №14” з радістю повідомив, що до них на урок приходив сам … Ігор Палиця. Коли я делікатно та детальніше розпитав, що там було, то виявилося, що директор НВК (школи) водила цього кандидата по класах та розказувала, що, мовляв, оце дітки дядя, який купив для вас ігровий майданчик чи то спортивний інвентар і він кандидат у народні депутати. Наголошую, що це відбувалося посеред уроку.

Звичайно я пояснив синові, що і директор школи, і Палиця порушили закон, як мінімум тому, що перервали хід навчального уроку. Може я чогось не розумію, але сумні традиції продовжуються – працівники освіти в авангарді “одобрямса”».

У свою чергу регіональний координатор мережі «ОПОРА» Михайло Шелеп, який спостерігає за чесністю проведення виборчої кампанії на Волині, ставить під сумнів, що іншим кандидатам луцькі освітяни забезпечать такі ж умови ведення агітації й навіть запропонував тим, хто балотується в депутати провести експеримент.

«Як ви знаєте, у вересні один із вас – кандидат Ігор Палиця, масово почав відвідувати навчальні заклади міста (школи та ПТУ), де зустрічається з дітьми та працівниками. Що тут скажеш – молодець… А чому ж тоді всі інші не роблять так само? Тому пропоную вам скористатися цією можливістю та теж “піти в люди”», – закликає через мережу Facebook громадський діяч.

Він посилається на ч. 10 ст. 68 закону про вибори, де зазанчено, що у разі якщо приміщення було надано одному з кандидатів в депутати, то на таких же умовах воно повинно бути надано іншим.

«Ви будете агітувати, а ми (спостерігачі та журналісти) перевіримо при цьому, чи всім кандидатам буде створено такі ж умови, як і кандидату Палиці», – каже Михайло Шелеп.

Крім того, Михайло Шелеп повідомляв, що директори та завучі шкіл наполегливо пропонують луцьким вчителям працювати в штабі Ігоря Палиці.

«За кілька місяців такої роботи від штабу їм нібито пропонують грошову винагороду в розмірі 4000 грн. А в разі перемоги кандидати агітаторам обіцяють й грошові бонуси. Схожа інформація надходить з різних шкіл», – зазначає представник ОПОРИ на Волині.

«Таким чином в освітніх закладах Луцька застосовується адміністративний ресурс. Адже керівництво шкіл не має права використовуючи своє службове становище «допомагати» потенційному кандидату в пошуку агітаторів. По-друге, такі розмови «керівник з підлеглим» вже передбачають застосування психологічного тиску, адже рідко підлеглі можуть відмовити в «проханні» керівника. Та й участь вчителів в агітації за певного кандидата теж можна вважати формою тиску, адже більшість батьків хочуть, щоб їх діти вчилися добре», – коментував цю ситуацію Михайло Шелеп.

Тут варто нагадати, що «співпраця» Ігоря Палиці з луцькими освітянами розпочалася задовго до офіційного старту виборчої кампанії. Благодійний фонд кандидата «Новий Луцьк» неодноразово організовував вручення спортивного та ігрового обладання для шкіл та садочків, при цьому в організації цих заходів йому всіляко сприяв відділ освіти Луцької міської ради. Більше того, начальник управління Олег Гребенюк сам неодноразово брав участь в таких заходах.

Андрій ЛУЧИК, журналіст, м. Луцьк (за матеріалами газети “Освіта України” №39)

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Коментарі закриті.