Сьогодні ти — хлопчик, завтра — дівчинка. Батьки бунтують проти вихователів, які “підривають статеву ідентичність” їхніх дітей - 27.09 книжный скандалГромадські організації Латвії зажадали відставки міністра добробуту Ілзе Вінькеле через те, що її відомство підтримало поширення дитячих книг про рівноправність статей. Відповідний лист за підписом членів 54-х організацій було направлено керівництву республіки. Про це повідомляє DELFI. Обурення авторів послання викликали посібники “День, коли Карліс був Карлін” і “День, коли Рута була Ріхардом”. Ці книги, за твердженням їх авторів, допоможуть вихованцям дитячих садків сформувати думку про рівноправність статей, наприклад, “чи прийнятно для дівчаток грати у футбол, і чи повинні соромитися хлопчики, яким хочеться грати в ляльки, а також чи усім дівчаткам подобається рожевий одяг, а хлопчикам – темний”.

Одночасно в країні були випущені методички для педагогів під назвою “Садки, де є місце ПеппіПринцам і ПіратПринцесам”. В описі до цих видань говорилося, що вони “допоможуть вчителям відмовитися від застарілих стереотипів про статеву поведінку хлопчиків і дівчаток”.

Громадські організації Латвії визнали ці книги “тенденційними” і такими, що “підривають статеву ідентичність”. Активісти виступили різко проти поширення подібних видань в дошкільних установах, а також зажадали притягнути до відповідальності посадових осіб, які брали участь у їх підготовці, зокрема, міністра добробуту Ілзе Вінькеле.

Глава відомства в інтерв’ю DELFI відкинула всі звинувачення, підкресливши, що нормальна самооцінка і самосвідомість незалежно від статі є основою конкурентоспроможності та успіху. “Усталене розуміння гендерних ролей, коріння якого, по-моєму, лежить не тільки в Середніх віках, а й у радянському часі, де чоловік — це той, хто працює, приходить додому, іноді б’є дружину, іноді випиває, бо це його право, – на мій погляд, неправильне, дурне і некультурне “, – сказала Вінькеле.

Книги про рівноправність статей були переведені з данської мови (оригінал був створений на замовлення міністерства по рівноправ’ю Данії). Кожне видання випущено тиражем в 500 екземплярів. Витрати на проект в Латвії становили 6,4 тисячі латів (близько дев’яти тисяч євро), їх повністю покрила Рада міністрів Північних країн.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *