За оперативними та статистичними даними Держсанепідслужби, з початку року станом на  4 квітня в Україні зареєстровано 6891 випадок захворювання на кір. За останню добу було зареєстровано 80 нових випадків захворювання.

Найбільша кількість випадків захворювання на кір у західних регіонах, а саме в Івано-Франківській, Львівській, Закарпатській, Волинській, Тернопільській та Рівненській областях.

Як повідомляє  Держсанепідемслужба, станом на 3 квітня у зв’язку з реєстрацією спалахів кору на Івано-Франківщині на карантин закрили три навчальні заклади: школу с. Пасічна, Верховинську школу-інтернат та Калуський політехнічний коледж.

Нагадаємо, що вітчизняні лікарі прогнозували епідемію кору в країні на 2012-2013 роки, оскільки востаннє українці масово перехворіли в 2005-2006 роках.

Характерні ознаки цієї хвороби з’являються не відразу, інкубаційний період хвороби триває до 9-11 днів. В цей час вірус, що потрапив в організм посилено розвивається, явних ознак захворювання немає. Кір почи­нається як сильна застуда, набираючи силу поступово: болить голова, горло, з носа тече, очі червоні, температура дуже висока. У хворих навіть з’являється сильний кашель. Особливою ознакою кору є чутливість до світла, яке починає разити очі і вони сльозяться.  Згодом з’являється  висипка з внутрі­шнього боку щік, на слизовій, неначе манна каша приклеїлася. Висипка кору — дуже «дисциплінована» — спочатку з’являється лише на обличчі та шиї, на 2-й день — на тулубі, руках і стегнах. На 3-й день обсипає гомілки і стопи, а на обличчі висип блідне.

Медики наголошують, що надійним методом попередження кору є імунізація живою вакциною.

Перше щеплення проводять дітям у віці близько 1 року, друге щеплення роблять дітям у віці 6 років. Воно забезпечує захисний ефект протягом близько 15 років. Дітям, що не були вакциновані проти кору, паротиту чи краснухи за віком у 12 місяців та в 6 років, щеплення можна починати у будь-якому віці до18 років. У даному разі дитина має отримати 2 дози з дотриманням між ними мінімального інтервалу.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу