Таку інформацію озвучив голова Державної інспекції навчальних закладів України Михайло Гончаренко під час робочої поїздки до Донецька, де він взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Регіональний розвиток – основа розбудови української держави», передає «Освітній портал».

Посадовець зауважив, що близько 23 % загальноосвітніх шкіл України є недоукомплектованими: «У 605 початкових школах навчаються до 10 учнів (33 % від їх загальної кількості), 1461 шкіл І-ІІ ступенів — до 40 (28,4 %), 2444 шкіл І-ІІІ ступенів до 100 (понад 20 %). Це такі області як Чернігівська, Сумська, Харківська, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька».

Михайло Гончаренко підкреслив, що кількісних змін у системі загальноосвітніх навчальних закладів не досить, оптимізація має торкнутися і самої структури навчального закладу.

Але все має відбуватися  лише відповідно до чинного законодавства. Зокрема, варто пам’ятати, що питання створення, ліквідації та реорганізації комунальних загальноосвітніх навчальних закладів належить до компетенції місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, але сам процес має відбуватися лише за згодою територіальної громади, наголосив чиновник.

«Будь-які зміни в мережі навчальних закладів повинні приводити до підвищення якості надання освітніх послуг і умов навчання», — резюмував Гончаренко.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу