У Львівській політехніці обговорюють проблеми української термінології - 1065У ці дні в Національному університеті “Львівська політехніка” триває XII Міжнародна наукова конференція «Проблеми української термінології СловоСвіт 2012». Це  традиційне  зібрання  вчених-мовознавців, яке  спільно організовують і проводять два урядових міністерства:  освіти і науки, молоді та спорту,   економічного розвитку та торгівлі України, держане підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості», Національний університет «Львівська політехніка», технічний комітет стандартизації науково-технічної термінології,  Наукове товариство імені Тараса Шевченка, Львівське відділення Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та Український термінологічний центр Америки (США і Канада).

Учасники конференції обговорюють  низку питань, які стосуються стану української термінології в різних сферах суспільного життя, видання та перевидання термінологічних словників, українського правопису, створення термінологічних баз і банків даних тощо. Зокрема, йдеться про теоретичні засади термінознавства та лексикографії, лексикографію та міжмовні зв’язки, нормування та стандартизацію термінології. Предметом обговорення є також питання термінології природничих знань (фізична, хіміко-біологічна, технічна, охорони здоров’я, сільськогосподарська) та термінології гуманітарних знань (мовознавча, суспільно-політична, правнича, військово-спортивна, філософсько-богословська)

Як наголошували учасники конференції, нині мовна ситуація  в Україні  характеризується низкою негативних явищ і тенденцій. Українську мову як державну ще належно не використовують у галузях науки, культури, освіти, права, інформатики, військової справи, судочинства тощо. Чи не найбільшою проблемою є стереотипи, що панують у науковій спільноті. Адже чимало українських вчених не готові сприймати новизну пропонованих українських термінів, віддаючи перевагу застарілим зрусифікованим, незважаючи на те, що воно є неправильними.

У рамках ХІІ Міжнародної наукової конференції відбудеться урочиста академія, присвячена 140-річчю з дня народження видатного українського науковця, а також пройде презентація нового  «Словника-довідника термінології музейництва».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “У Львівській політехніці обговорюють проблеми української термінології”
  1. Проблема української термінології надзвичайно актуальна сьогодні, дуже гарна новина!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *