Про нафту й газ поговорили з китайцями в Полтаві - dsc 7523Це продемонструвала Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми та перспективи розвитку нафтогазового комплексу» в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка.

26-28 вересня 2012 року під патронатом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, за підтримки Національної академії наук України, Полтавської обласної державної адміністрації, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та вищих навчальних закладів-партнерів у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми та перспективи розвитку нафтогазового комплексу».

У конференції взяли участь більше 120 делегатів: учені з Китайського університету нафти (м. Пекін, КНР) на чолі з проректором з управління студентськими та викладацькими справами КУН, професором із нафтової геології та органічної геохімії Гангом Венцхе; представники Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Національного гірничого університету, Тернопільського національного технічного університету імені І. Пулюя, Харківської національної академії міського господарства, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Донецького національного технічного університету, Сумського державного університету, Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, провідні фахівці нафтогазової галузі, науковці українських та зарубіжних навчальних закладів.

На Міжнародній науково-практичній конференції обговорено питання та перспективи розвитку нафтогазового комплексу в Україні та світі, пошуку ефективного механізму енергетичної незалежності держав та забезпечення їх національних інтересів.

Про нафту й газ поговорили з китайцями в Полтаві - dsc 7477

Урочисто відкрив конференцію та роботу пленарного засідання директор департаменту наукової діяльності та ліцензування МОНмолодьспорту Олександр Якименко, який передав вітання всім учасникам заходу від Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника. Він наголосив: «Завдання, яке МОНмолодьспорту поставило перед Полтавським національним технічним університетом імені Юрія Кондратюка – вийти в європейський науковий простір – реалізовується, і Міжнародна конференції вагоме цьому підтвердження. Захід має прикладне значення, адже теоретична інформація, обговорена під час наукового форуму, знаходить своє відображення в новітніх технологіях, які впроваджуються на виробництвах та підвищують економічний розвиток регіону та країни».

Із вітальним словом до присутніх звернувся заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Коваль. Він привітав присутніх від імені голови ОДА Олександра Удовіченка та зазначив, що Полтавська область має високі показники з видобутку вуглеводнів і є одним із потужних нафтогазових комплексів України, що приносить вагомі результати в реальний сектор економіки.

Ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, професор Володимир Онищенко привітав учасників конференції, побажав плідної та результативної роботи. Він наголосив, що перспективи розвитку нафтогазової сфери для економічного зростання країни є вагомим питанням для спеціалістів, науковців та фахівців цієї галузі. Тож проведення Міжнародної конференції, яка зібрала вчених-розробників та виробничих практиків, допоможе знайти шляхи вирішення нагальних загальноукраїнських та світових запитань, які виникають у видобуванні, переробці природних вуглеводнів та постачанні енергетичних ресурсів, впровадженні інноваційних технологій у виробництво.

Директор газопромислового управління «Полтавагазвидобування» Олександр Ляшенко у вступному слові наголосив, що наукові знання та фундаментальні відкриття допомагають розвивати нафтогазову галузь на Полтавщині. І висококваліфіковані фахівці – випускники Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка факультету нафти і газу та природокористування, зі своїми інноваційними напрацюваннями є рушійним фактором потужного розвитку нафтогазового та паливно-енергетичного комплексу як регіону, так і України.

«Співробітництво з Полтавським національним технічним університетом імені Юрія Кондратюка сприяє вирішенню складних практичних завдань, які постають безпосередньо на місцях видобутку блакитного та чорного палива. Адже новітні розробки, механізми та технології реалізуються на виробництвах, що поступово розв’язує проблеми енергетичної безпеки», – відзначив ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський.

Під час пленарного засідання обговорені актуальні теми нафтогазової сфери. Про розвиток нафтогазового комплексу в системі забезпечення енергетичної безпеки України доповів ректор ПолтНТУ, професор Володимир Онищенко. Науковці із Китайського університету нафти (м. Пекін) поінформували учасників конференції про стан нафтогазових ресурсів Китаю та стратегію їх стійкого розвитку, характеристики і перспективи розвитку нетрадиційних джерел природного газу в Китаї.

Виступаючі також розглянули питання розробки методів і технологій видобутку газу з природних газогідратів та створення штучних газогідратів для оптимізації виробничих процесів. Йшлося також про сучасний стан та проблеми освоєння вуглеводневої сировини на родовищах України.Про нафту й газ поговорили з китайцями в Полтаві - dsc 7637

Професор із нафтової геології та органічної геохімії Китайського університету нафти (м. Пекін) Ганг Венцхе зазначив: «Позитивним є те, що наші колеги з ПолтНТУ зібрали разом науковців і практиків, що дозволило налагодити конструктивний діалог, який сприяє розвитку співпраці між вищими навчальними закладами та підприємствами».

Міжнародна науково-практична конференція передбачала роботу п’яти секцій: будівництва та охорони праці на об’єктах нафтогазового комплексу; буріння та освоєння свердловин, техніки та технології розвідки покладів вуглеводневої сировини, підвищення ефективності та довговічності експлуатації нафтогазового обладнання; перспектив розробки нафтових і газових родовищ та геології в нафтогазовій галузі; раціонального природокористування та енергоефективних технологій при видобуванні, транспортуванні та використанні нафти і газу; ролі нафтогазового комплексу в забезпеченні енергетичної безпеки держави.

Після обговорення виступів та доповідей, делегати визначили, що фундаментальні та прикладні дослідження, інженерні розробки з підвищення енергоефективності на об’єктах нафтогазової промисловості є пріоритетним напрямом діяльності вищих навчальних закладів. Впровадження наукових розробок університетів повинно забезпечувати підтримку функціонування систем нафто- та газопроводів, технологічного обладнання для переробки нафти і газу, надійні та безпечні умови їх експлуатації.

Окрім того, під час візиту до Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка директор департаменту наукової діяльності та ліцензування МОНмолодьспорту Олександр Якименко ознайомився із матеріально-технічною базою ПолтНТУ. Він відвідав сучасну науково-технічну бібліотеку; оновлені інноваційні аудиторії; новітні кабінети та лабораторію мехатроніки; кафедру фінансів та банківської справи; навчальний нафтогазовий полігон; народний музей університету; майбутній мовний центр; розглянув проект реконструкції садиби Володимира Вернадського; проект перебудови оздоровчого комплексу «Ворскла»; цех із витоплення меблів, що дозволяє університету забезпечувати власні потреби у меблях; проектну пропозицію з облаштування цеху металопластикових вікон.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *