Сьогодні у Київській міській державній адміністрації вперше відбулось спільне засідання Колегії КМДА, Комітету економічних реформ та Громадської гуманітарної ради міста Києва, присвячене питанню впровадження столичного стандарту освіти.

«Прийнявши Стратегію розвитку Києва, ми на 15 років уперед визначили пріоритетним інноваційний підхід до розвитку економіки, науки й освіти. А інновації – це, перш за все, високі знання, можливість надати необхідний багаж знань нашій молоді за допомогою найефективніших методів і технологій. Основним завданням нової освіти Києва є забезпечення доступу до якісної освіти всіх киян, належного рівня навчально-виховного процесу, матеріально-технічного стану навчальних закладів та постійного професійного розвитку педагогічних працівників», – зазначив голова КМДА Олександр Попов, відкриваючи засідання.

Начальник Головного управління освіти і науки Оксана Добровольська розповіла, що розробку Столичного стандарту було розпочато в 2011 році фахівцями Київського університету імені Бориса Грінченка, Головного управління освіти і науки та Центру моніторингу столичної освіти. В основу його створення покладено аналіз досягнень, існуючих проблем столичної освіти та тенденції розвитку освіти в Україні й світі.

Протягом листопада-грудня 2011 року проект було винесено на обговорення спеціалістів, але враховуючи, що головні дійові особи в освіті – учні, батьки та вчителі, протягом лютого-травня до створення Стандарту столичної освіти долучилася вчительська і батьківська громада. Загалом у обговоренні взяли участь близько 60 тисяч педагогів та батьків, 20 громадських організацій надіслали свої пропозиції.

Робочою групою секції «Інтелектуальний Київ» Громадянського форуму Києва опрацьовано біля 58 тисяч анкет з конкретними пропозиціями щодо вдосконалення проекту «Стандарту столичної освіти». Тепер ці пропозиції будуть впроваджуватися фахівцями у життя.

«Освітня сфера стосується кожного, адже всі професії розпочинаються у школах, гуртках, позашкільних закладах. Кожен прагне систематичного виховання для своєї дитини, враховуючи фізіологічні, психологічні та інтелектуальні можливості. А інтереси і можливості дітей дуже різняться, тому мережа закладів має бути різноманітною, оперативно реагувати на потреби учнів, а матеріально-технічна база відповідати сучасності, що й відображено у Стандарті столичної освіти», – зазначила Оксана Добровольська.

«Одна з особливостей Стандарту освіти – можливість впроваджувати проектний метод, участь у якому може взяти будь-який заклад. Перший успішний проект в освітній галузі – це електронна реєстрація дітей у дошкільних навчальних закладах. Наразі вже йде його апробація у закладах столиці, а у 2013 році ця система запрацює у всьому місті. Ця програма дозволить абсолютно відкрито для кожної родини розуміти як працюють дошкільні заклади, бачити їхні проблеми чи досягнення і планувати влаштування дітей у ті чи інші ДНЗ», – додала начальник Головного управління освіти і науки.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу