4 квітня в Навчально-методичному центрі Мінагрополітики і продовольства, що в Немішаєвому на Київщині, на нараду зібрались представники громадської організації «Асоціація працівників вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації» та Спілки голів обласних рад директорів ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації України. 

Спектр тем, що обговорювались на зібранні, був широким – від нормативно-правового забезпечення до державної підсумкової атестації. На запитання директорів відповідали і представники МОНмолодьспорту.

Директор НМЦ аграрної освіти Микола Хоменко у своєму виступі порушив питання підготовки молодших спеціалістів. До речі, цей рівень прописаний і в проектах Закону України «Про вищу освіту», тож рівень цей буде збережений. Особливу увагу Микола Павлович зосередив на порядку проведення моніторингу якості освіти.

Завідувач сектору з питань підготовки молодших спеціалістів Департаменту вищої освіти МОНмолодьспорту Євген Карпенко висвітлив питання організації навчально-виховного процесу у ВНЗ. Директорів також цікавили питання щодо деяких інтруктивно-нормативних документів, наприклад, тих що стосуються заповнення додатків до дипломів.

Головний спеціаліст відділу інформаційно-аналітичної роботи Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Світлана Кретович поінформувала учасників наради про перспективи держзамовлення на молодших спеціалістів. Так, воно буде збільшено за технічними спеціальностями та спеціальностями, які проводять підготовку фахівців у сфері ІТ-технологій.

Жваво обговорюючи робочі моменти, директори коледжів і технікумів, залишили, мабуть, найголовніше наостанок. Так, учасники наради висловили занепокоєння ситуацією, що склалася у зв’язку з реорганізацією НМЦ, є побоювання, що установа, навчально-методична та інноваційна діяльність якої спрямована на якісну підготовку фахівців, може просто зникнути. Спілка голів обласних рад директорів і Асоціація працівників ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації висловили переконання, що НМЦ потрібен системі освіти України. Це знайшло відображення в зверненні до владних структур, зокрема і МОНмолодьспорту.

Дмитро Шулікін

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу