У вересні 2012 року Миколаївським обласним управлінням з фізичного виховання та спорту спільно з відділами освіти райдержадміністрацій проведена організаційно-практична робота по забезпеченню проведення заходів серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів, присвячених 70-річчю від дня створення підпільної молодіжної організації «Молода гвардія».

В Очаківському районі проведено спортивну естафету пам’яті загиблих героїв, змагання з шахів, настільного тенісу, урок пам’яті «Батьківщина пам’ятає» (Солончаківська ЗОШ 1-3 ст.). У Дмитрівській ЗОШ 1-3 ст. підготовлені презентації «Не обміліє пам’яті ріка – в серцях нащадків буде жити вічно» (1-5 класи), турнірні змагання з настільного тенісу, шахів (5-11 класи), виставки книг «Життя – як подвиг», проведено легкоатлетичну естафету «Нехай вогонь пам’яті не згасне», в Козирській ЗОШ 1-3 ст. проведені змагання з настільного тенісу, шахів, фото-презентація «Безсмертний подвиг юності», демонстрація фрагментів фільму «Молода гвардія». У цих заходах взяли участь учні 1-11 класів шкіл Очаківського району.

У навчальних закладах міста Южноукраїнська проведені спортивно-масові заходи: легкоатлетичне чотириборство (4-5 класи), змагання з футболу (8-11 класи), настільного тенісу (2-7 класи), з баскетболу, волейболу (8-11 кл.), «Веселі старти» (1-4 кл.).

Для учнів 5-11 класів проведено тематичну лінійку, присвячену 70-річчю створення підпільної молодіжної організації «Молода гвардія», на уроках історії проведені п’ятихвилинні повідомлення «Пам’ять про подвиг», «Із юності – у вічність», а також зустрічі з ветеранами війни та праці, презентація книги Фадєєва «Молода гвардія» (9-11 класи).

У школах м. Вознесенська проведені уроки мужності «Клятву на вірність дали», проведені тематичні уроки із показом відеофільму «Молодіжна підпільна організація України», а також проведено «День здоров’я» пам’яті героїв «Молода гвардія», виховні години на тему «І не в шурф їх кидали, а в наші серця». Активно відбулися спортивні заходи – змагання з шахів.

Учні Вознесенської ЗОШ 1-3 ст. № 8 випустили шкільний журнал «Хочу все знати» за темою: «Історія та діяльність підпільної молодіжної організації «Молода гвардія».

У загальноосвітніх навчальних закладах Снігурівського району проведені шкільні лінійки «Живі у пам’яті народній», конкурс малюнків та стіннівок «Імена ваші безсмертні», «Це потрібно не мертвим – це потрібно живим», шаховий конкурс «Тактика та стратегія», спортивна естафета «Зичимо миру в кожній хаті», турнірні змагання з настільного тенісу, змагання силачів, легкоатлетичні естафети пам’яті героїв, Дні здоров’я.

У місті Первомайську в усіх школах були організовані і проведені конкурси-виставки стіннівок, конкурси на кращий малюнок (2-5 класи), години спілкування на тему: «Роль спорту в моєму житті та житті держави». В загальноосвітніх школах № 1, 4, 7, 9, гімназії проведені турніри з настільного тенісу, шахів, футбольний турнір, у якому взяли участь команди шкіл № 4, 9, 12, 17.

В шкільних музеях ЗОШ № 1, 4, 59, 12, 16 проведені тематичні уроки-лекторії «Роль партизанів у Перемозі 1945 року», проведені екскурсії до міського краєзнавчого музею «Наш край в роки війни» (ЗОШ № 1, 4, 6, 7, 8, 11, 15 ).

В Жовтневому, Новобузькому, Первомайському районах, місті Очакові, Миколаєві відбулися спортивно-масові заходи, присвячені 70-річчю від дня створення підпільної молодіжної організації «Молода гвардія».

                                 Миколаївське обласне управління з фізичного виховання та спорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу