На 1 березня в Україні офіційно зареєстровано 206 тисяч 160 випадків ВІЛ-інфекції, 47 тисяч 999 випадків захворювання на СНІД, 25 тисяч 353 випадки смертей.  Щомісяця фіксується дві тисячі нових заражень. Проте на тлі щорічного зростання загальної кількості ВІЛ-інфікованих осіб спостерігається зниження частки випадків захворювання серед вікової групи 15-24 роки – з 22% у 2005 році до 9 % у 2011. Такі цифри прозвучали на Всеукраїнській нараді «Про стан виконання в 2009-2011 роках Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду і підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД та завдання щодо її реалізації на 2012-2013 роки», яка відбулася 5 квітня в Києві.

У нараді взяли участь керівники Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНмолодьспорту, Державної служби України з питань протидії ВІЛ-СНІДу, представники Євросоюзу, ЮНЕСКО, Німецького товариства міжнародного співробітництва, МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», Всеукраїнської Спілки вчителів і тренерів (ВСЕСВІТ), Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ. А також заступники начальників обласних управлінь освіти і науки.

–         Зберегти своє здоров’я — цьому також треба вчити, — зазначив директор департаменту загальної середньої  та дошкільної освіти МОНмолодьспорту Олег Єресько. — Курс «Основи здоров’я» з’явився вперше в школах України ще в 2001-му році, при переході на попередні нові стандарти, і так само він залишається і в цих стандартах, які затверджені урядом, які з 1 вересня 2012 року почнуть впроваджувати в наших навчальних закладах. Основна мета — дати дитині не лише знання про те, що таке здоров’я та як його берегти, а сформувати відповідні навички. Тому особливістю цього предмета є проведення занять в інтерактивному, тренінговому режимі, щоб діти мали можливість у безпечних умовах класної кімнати відпрацювати різні моделі безпечної поведінки.

На нараді сформували завдання на два наступні роки — посилити ефективність превентивної освіти в навчальних закладах України.

Наталія Кулик

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу