Експеримент із упровадження вільного вибору предметів розпочнеться вже наступного навчального року у провідних ВНЗ країни, заявив Голова Комітету ВР з питань науки і освіти Максим Луцький.

На думку Голови профільного комітету, потрібно розширювати академічну автономію університетів, давати їм можливість вводити власні, нові курси, які відповідають вимогам ринку.

— По всьому світу вільний вибір дисциплін уже став позитивним досвідом. Ми просто зобов’язані імплементувати його в нашу систему освіти, — зазначив Максим Луцький у коментарі для Pedpresa.com. — Якщо студенти свідомо обирають деякі дисципліни і хочуть їх більш ретельно вивчати, ми повинні їх підтримувати. Інша справа, як то робити. Щоб це не перетворилося на стихійне лихо, спочатку потрібно вивчити цей досвід, а потім у форматі експерименту впровадити в двох-трьох університетах. Спочатку ми вивчимо «плюси» і «мінуси» такої системи, а потім уже зможемо надати цю можливість студентам і усіх ВНЗ країни.

Голова профільного комітету зазначив, що першими відчують переваги вільного вибору дисциплін студенти найбільш потужних університетах, які мають авторитет, серйозну школу і високий рівень довіри.

—  Я думаю, після консультації з МОНмолодьспорту ми дійдемо спільної точки зору і оберемо найбільш прийнятний варіант для української системи освіти, — зазначив Максим Луцький.

Тож студенти кількох найбільших ВНЗ країни вже з 1 вересня зможуть відчути на собі переваги вільного вибору навчальних дисциплін.

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Коментарі закриті.