5 квітня відбулися Загальні звітно-виборчі збори Національної академії педагогічних наук України. На зібранні йшлося про діяльність Національної академії педагогічних наук України за 2007 –2012 роки і перспективи розвитку закладу. У заході взяли учать міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник, перший заступник міністра МОНмолодьспорту Євген Суліма, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Максим Луцький, президент НАПН Василь Кремень, члени Президії НАПН.
— Свої реформаторські зусилля академія координує з діями профільного міністерства на основі трирічних програм спільної діяльності, — зауважив у доповіді Василь Кремень. Він розповів, що вчені НАПН постійно беруть участь у різних робочих групах і заходах під проводом МОНмолодьспорту. Результативною була робота щодо розроблення Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012–2021 роки, проектом Закону України «Про вищу освіту», інших нормативно-правових документів. Більш продуктивною стала співпраця з Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти, прикладом цього є проведення парламентських слухань освітньої та наукової тематики. Спільно з Національною академією наук України формується тематика фундаментальних досліджень наукових установ НАПН, розроблялася концепція гуманітарного розвитку України на 2010 – 2020 роки та інші важливі експертно-аналітичні програмні документи.
– МОНмолодьспорту вважає НАПН головним суспільним, науковим і методичним партнером у всіх напрямах нашої діяльності, — зазначив Дмитро Табачник. Він висловив сподівання, що в зв’язку з реорганізацією центральних органів виконавчої влади академія активно долучиться до нових напрямів роботи, які тепер зосередилися в міністерстві, зокрема — волонтерського та молодіжного руху, проблем сім’ї, протидії насильству.
— Ми очікуємо від НАПН пропозицій щодо спільного розгорнутого плану дій з реалізації національної стратегії розвитку освіти на найближчі десять років, — сказав Дмитро Володимирович. Він високо оцінив спільну роботу фахівців академії і МОНмолодьспорту при розробці Національної рамки кваліфікацій, назвав її титанічною.
— Нам потрібно займати спільну аргументовану позицію щодо багатьох освітянських питань, — закликав Дмитро Табачник. За його словами нині в суспільстві часто розповсюджуються відверто неправдива та наклепницька інформація, тож освітяни-науковці, які є обізнаними зі справжнім станом речей, повинні давати їй належну оцінку.
Під час зборів відбулися вибори президента НАПН. Дійсні члени академії одноголосно переобрали діючого президента Василя Кременя.
Максим Короденко