5 квітня відбулися Загальні звітно-виборчі збори Національної академії педагогічних наук України. На зібранні йшлося про діяльність Національної академії педагогічних наук України за 2007 –2012 роки і перспективи розвитку закладу. У заході взяли учать міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник, перший заступник міністра МОНмолодьспорту Євген Суліма, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Максим Луцький, президент НАПН Василь Кремень, члени Президії НАПН.

— Свої реформаторські зусилля академія координує з діями профільного міністерства на основі трирічних програм спільної діяльності, — зауважив у доповіді Василь Кремень. Він розповів, що вчені НАПН постійно беруть участь у різних робочих групах і заходах під проводом МОНмолодьспорту. Результативною була робота щодо розроблення Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012–2021 роки, проектом Закону України «Про вищу освіту», інших нормативно-правових документів. Більш продуктивною стала співпраця з Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти, прикладом цього є проведення парламентських слухань освітньої та наукової тематики. Спільно з Національною академією наук України формується тематика фундаментальних досліджень наукових установ НАПН, розроблялася концепція гуманітарного розвитку України на 2010 – 2020 роки та інші важливі експертно-аналітичні програмні документи.

– МОНмолодьспорту вважає НАПН головним суспільним, науковим і методичним партнером у всіх напрямах нашої діяльності, — зазначив Дмитро Табачник. Він висловив сподівання, що в зв’язку з реорганізацією центральних органів виконавчої влади академія активно долучиться до нових напрямів роботи, які тепер зосередилися в міністерстві, зокрема — волонтерського та молодіжного руху, проблем сім’ї, протидії насильству.

— Ми очікуємо від НАПН пропозицій щодо спільного розгорнутого плану дій з реалізації національної стратегії розвитку освіти на найближчі десять років, — сказав Дмитро Володимирович. Він високо оцінив спільну роботу фахівців академії і МОНмолодьспорту при розробці Національної рамки кваліфікацій, назвав її титанічною.

— Нам потрібно займати спільну аргументовану позицію щодо багатьох освітянських питань, — закликав Дмитро Табачник. За його словами нині в суспільстві часто розповсюджуються відверто неправдива та наклепницька інформація, тож освітяни-науковці, які є обізнаними зі справжнім станом речей, повинні давати їй належну оцінку.

Під час зборів відбулися вибори президента НАПН. Дійсні члени академії одноголосно переобрали діючого президента Василя Кременя.

Максим Короденко

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу