Всеукраїнський фестиваль робототехніки «Robotica 2012» запрошує дітей та їх батьків взяти участь у святі творчості, інтелекту і високих технологій, який відбудеться 28 квітня 2012 року в київському Палаці спорту.

За словами організаторів, гостей чекає цікава і насичена програма, а також можливість випробувати свій інтелект і вміння мислити творчо в численних конкурсах і вікторинах. Зокрема, в рамках фестивалю пройде IV Всеукраїнська олімпіада з робототехніки, Міжнародний турнір по робофутболу WRO Gen II Football, дитячий архітектурний конкурс “Стадіони майбутнього” з LEGO і виставка-конкурс LEGO-творчості.

У Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки візьмуть участь близько 100 команд школярів, які будуть змагатися за право представляти Україну на Всесвітній олімпіаді з робототехніки (WRO). Як стверджують організатори, WRO – це платформа для навчання в 21 столітті, яка об’єднує талановиту молодь з 38 країн світу. В олімпіаді беруть участь понад 14 000 команд і сотні тисяч уболівальників. У цьому році українська команда боротиметься за право проведення Всесвітньої олімпіади з робототехніки в Україні в 2015 році. Тема нинішньої Олімпіади – «Роботи, які об’єднують людей», в рамках якої команди продемонструють свої досягнення в конструюванні та програмуванні роботів.

Міжнародний чемпіонат з робофутболу буде проходити за правилами Всесвітньої олімпіади з робототехніки GEN II (Generation II) Football. Робофутбол – це футбольні змагання автономних роботів, в яких беруть участь команди з Бразилії, Китаю, Південної Африканської Республіки, Росії та України. Україна – перша з країн Європи, яка приймає у себе в гостях кращі команди світу з робофутболу. Оргкомітет сподівається, що в недалекому майбутньому Україна зможе запросити і об’єднати талановиту молодь з 38 країн світу для участі у Всесвітній олімпіаді з робототехніки.

Поряд з Міжнародним чемпіонатом проходитимуть товариські матчі з робофутболу, відкриті для всіх бажаючих. Змагання максимально наближені до справжніх футбольних матчів, зокрема, за порушення правил гравцям будуть видатися жовті та червоні картки.

Дитячий архітектурний конкурс «Стадіони майбутнього» проходить серед 40 шкіл України і Росії. Діти представлять на конкурсі моделі найкращих стадіонів України і світу, побудовані з кубиків ЛЕГО. На виготовлення однієї моделі стадіону планується витратити близько 50 000 деталей ЛЕГО, розміри стадіонів складуть 1,5 х 2 метри.

Спробувати свої сили в будівництві моделей з ЛЕГО зможуть також всі присутні на святі діти.

Всеукраїнську олімпіаду по робототехніці підтримують Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Мала академія наук України та інші.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу