Із фізики та хімії бали рахуватимуть по-новому - zoshytЯкі відповіді остаточно вважати за правильні в певних завданнях тестів із фізики, хімії та біології Український центр оцінювання якості освіти повідомив додатково. Через прикру помилку у одному із завдань з фізики було некоректно сформульовано умову завдання.

Зокрема йдеться про завдання «Установіть відповідність між назвою процесу (1–4), що відбувається з ідеальним газом незмінної маси, та записом першого закону термодинаміки для цього процесу (А–Д), де Q – кількість теплоти, надана газу, А – робота над газом, ?U –  зміна внутрішньої енергії». Фахівці вирішили зараховувати як правильні одразу дві відповіді: «?U+A=0» та «A=?U».

Раніше до УЦОЯО надійшло чимало звернень щодо завдання тесту з хімії, в якому було необхідно вказати число структурних ізомерів. Український центр спеціально попросив проаналізувати фахівців це завдання, і хоча експерти завдання назвали адекватним, УЦОЯО все ж вирішив зарахувати як правильні два варіанти відповідей: 3 і 5.

Тест із біології також не залишився без прискіпливої уваги. УЦОЯО отримав звернення щодо завдання, де треба було схарактеризувати везикулярний транспорт. Щоби уникнути непорозумінь, завдання додатково проаналізували фахівці Харківського національного медичного університету та Київського національного університету ім.Тараса Шевченка. Завдання визначено таким, що має право бути в програмі ЗНО і відповідає навчальному плану, а саме розділу «Клітинний рівень організації життя». Тож бали нараховуватимуть виключно за єдину правильну відповідь.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *