Країно, святкуй Всесвітній день усмішки! - smile3Щорічно в першу п’ятницю жовтня відзначається Всесвітній день усмішки.

Тим, що це свято існує, світ зобов’язаний художнику Харві Беллу, який жив у середині 20 століття в Америці. Нічим примітним його творчість не відрізнялася: критики особливо їм не цікавилися.

Але якось до нього звернулися представники страхової компанії з проханням вигадати який-небудь яскравий символ – візитну картку компанії.

Це було личко-пичка – смайлик, день народження якого святкують 19 вересня.

Замовники прийняли роботу, заплатили Беллу $ 50, виготовили значки з цією пичкою і роздали всьому персоналу компанії. Успіх такої “візитки” перевершив всі очікування. Клієнти компанії були в захваті від нововведення – буквально за кілька місяців було випущено більш як десять тисяч значків.

Зовсім скоро смайлик почав з’являтися на футболках, бейсболках, конвертах, листівках, сірникових коробках. Навіть поштове відомство США випустило марку з цим символом, що став інтернаціональним.

“Ніколи ще в історії людства і мистецтва не було жодної роботи, яка б так поширилася і приносила стільки щастя, радості й задоволення. Не було нічого, зробленого так просто, але такого зрозумілого всім”, – зізнався Белл в одному зі своїх численних інтерв’ю.

Всесвітній день усмішки перший раз відзначався в 1999 році. Художник вважав, що цей день має бути присвячений гарному настрою, девізом Дня є слова:   “Зроби добрий вчинок. Допоможи людині всміхнутися”.

За матеріалами  сайту svit24.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *