Ваучери на отримання другої освіти зможуть отримати українці, які досягли 45 років і мають не менше 15 років стажу. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко в ефірі «Шустер Live» на Першому Національному.

Така норма міститься у новій редакції законопроекту «Про зайнятість населення», яку минулого тижня представив Віце-прем’єр-міністр.

«Зараз ми повинні говорити про те, як допомогти конкретній людині – молодому випускникові без досвіду роботи, людині передпенсійного віку, інвалідам та іншим найбільш вразливим сьогодні на ринку праці людям», – вважає Сергій Тігіпко.

За його словами, нова редакція законопроекту, яку підготувало Міністерство соціальної політики, – це удар по безробіттю, особливо – серед молоді, людейпередпенсійного віку, працівників у селах і малих містах. «Ми пропонуємо стимули для роботодавців у вигляді пільг з єдиного соціального внеску, а також стимули для місцевих адміністрацій для залучення інвестицій. В результаті будуть створюватися робочі місця, які не потребуватимуть додаткових ресурсів з бюджету», – зазначив Віце-прем’єр-міністр.

За підрахунками Міністерства соціальної політики, у 2013 році вартість такого ваучера може становити 11,6 тисяч гривень. Тігіпко стверджує, що цього замало для здобуття освіти, однак, на його думку, громадяни також повинні частково сплачувати за неї.

Сергій Тігіпко підкреслив, що законопроект містить норми, які дозволять наблизити українську державну політику в сфері зайнятості до європейських стандартів. Зокрема, йдеться про впровадження норми про те, що послуги кадрових агентств буде оплачувати роботодавець, а не людина, яка шукає роботу, а в оголошеннях про вакансії заборонять вказувати дискримінаційні обмеження за віком і статтю претендента на ту чи іншу роботу.

За матеріалами Урядового порталу

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу