Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Уряду розглянути питання виплати першого іпотечного внеску за освітян із бюджету. На цьому він наголосив під час урочистостей з нагоди Дня працівників освіти, які відбулися сьогодні в Клубі Кабінету Міністрів за участю Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника та працівників освітньої галузі з усіх областей України.

Микола Азаров зазначив, що вирішення житлового питання для освітян є важливим завданням для Уряду.

Він нагадав, що в Україні у цьому напрямку вже діє низка програм. Це і доступне житло «30 на 70», і молодіжне житлове будівництво, і іпотечне кредитування під 3% річних. Але для того, щоб ці програми працювали ще ефективніше, на останньому засіданні Уряду Микола Азаров поставив завдання віднайти можливість виплати першого внеску іпотеки за рахунок бюджетних коштів. «Багато наших вчителів, на превеликий жаль, не мають належних умов проживання. Недавно ми на засіданні Уряду обговорювали питання вирішення житлової проблеми. І ось зараз ми опрацьовуємо відповідне рішення: або всю частину першого внеску візьме на себе держава, або значну частину, залежно від доходів сім’ї», – наголосив Глава Уряду.

ВІн зазначив, що у 2013 році фінансування соціальних програм буде продовжено.

Микола Азаров нагадав, що в порівнянні з 2009 роком середньомісячна зарплата вчителя I категорії сьогодні збільшилася на 1 тис. 200 грн., а наприкінці поточного 2012 року становитиме 3 тис. грн.

Він наголосив: розвиток соціальної сфери залишається пріоритетним в соціально-економічній політиці Уряду. Так, 2012 рік став найуспішнішим за всі роки незалежності у підготовці до навчального процесу. Вперше всіх першокласників було забезпечено новими підручниками. Школи отримали 23 тис. комп’ютерів. Було закуплено рекордну кількість шкільних автобусів – понад 1 тис.

Крім того, Уряд зробить все для того, аби повернути колишній престиж професії вчителя.

За інформацією Урядового порталу

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу