Представники Державної служби інтелектуальної власності України взяли участь у круглому столі «Захист інтелектуальної власності торговельних марок напередодні Євро-2012. Досвід України та Польщі».

Начальник відділу правового забезпечення та захисту прав Державної служби Інна Шатова зазначила, що, відповідно до наданих гарантій, Україна має забезпечити ефективний захист прав інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів. Так, під час організації і проведення чемпіонату забороняється пряме та непряме використання в будь-який спосіб об’єктів права інтелектуальної власності УЄФА без дозволу цієї організації. Ніхто, крім УЄФА та його комерційних партнерів, не може використовувати знаки УЄФА для просування товарів. Будь-яка юридична або фізична особа, котра використовує знаки УЄФА (або їх адоптовані варіанти, інші позначення, пов’язані з цією подією) задля просування чи збуту своїх товарів без попереднього письмового дозволу УЄФА, буде вважатися такою, що порушує права інтелектуальної власності УЄФА.

Інна Шатова також повідомила про інформаційний ресурс — «Автоматизовану базу даних інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів», — який використовується для проведення експертизи заявок на знаки, а також доступний для будь-яких зацікавлених у даних бази осіб — як правоохоронних органів, так і підприємців та ЗМІ.

З відомостями цієї бази можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної служби. З-поміж них, зокрема, дані про офіційні позначення ЄВРО-2012: офіційний логотип турніру, офіційний талісман чемпіонату та його офіційний приз. База складається з розділів, які включають у себе відомості про національні та міжнародні реєстрації знаків та інших об’єктів інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів.

Учасники заходу обмінялися досвідом з питань правового захисту інтелектуальної власності та торговельних марок, а також обговорили питання боротьби з фальсифікатом і незаконної трансляції матчів напередодні Чемпіонату Європи з футболу Євро-2012.

 За матеріалами прес-служби Державної служби інтелектуальної власності України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу