Президент Фундації ректорів польських університетів завітав до ДНУ ім. Олеся Гончара - dsc08879Президент Фундації ректорів польських університетів Єжи Вожніцкий відвідав Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара.

Під час зустрічі з ректором університету Миколою Поляковим були обговорені питання подальшого розвитку співпраці між ДНУ та вищими навчальними закладами Польщі. Зокрема, йшлося про розширення наукового та академічного обмінів, подвійне керівництво магістерськими роботами, захист кандидатських (PhD) дисертацій. Микола Поляков наголосив, що дружні і ділові взаємини з університетами Польщі розвиваються з 1994 року. Нині підписані і реалізуються двосторонні угоди з Університетом ім. Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін), Лодзьким технічним університетом, Центром екологічних досліджень ПАН м. Ломянкі, Варшавським університетом, Вроцлавським університетом, Гуманітарною академією м. Пультуск, Краківським педагогічним університетом. Протягом останніх років ДНУ відвідали 22 делегації польських університетів. Ректора Люблінського університету ім. Марії Кюрі-Склодовської пана Мар’яна Харасем’юка обрано почесним доктором ДНУ.

«Сьогодні ми реалізуємо багато цікавих проектів. Так, студенти кафедри образотворчого мистецтва і дизайну щорічно беруть участь у мистецьких пленерах, які влаштовує Люблінський університет, у нас відбулася перша в Україні виставка польського плаката. На факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства плідно працює українсько-польський центр. Наша мета – розширити цю співпрацю», – наголосив ректор.

У відповідь професор Вожніцкий пообіцяв, що на Конференції ректорів академічних шкіл Польщі, що об’єднує більше 100 ВНЗ і 15 університетів, обов’язково презентує ДНУ і його потенціальні можливості. «Я переконаний, що партнерство між Україною і Польщею – в наших руках» – зазначив він.

На зустрічі до розгляду Фундації ректорів польських університетів було запропоновано кілька проектів. Так, декан економічного факультету ДНУ професор Сергій Смирнов запропонував спільну участь у реалізації проектів Європейського союзу TEMPUS. На факультеті розроблено кілька проектів, до реалізації яких могли б залучитися вищі економічні школи й університети Польщі.

Декан історичного факультету професор Сергій Світленко запросив представників польських університетів до участі у Міжнародному симпозіумі слов’янських студій, який у травні проходитиме в ДНУ.

Пан Вожніцкий запевнив присутніх, що усі пропозиції ДНУ будуть презентовані ректорам польських університетів і він особисто сприятиме активізації співробітництва між українськими та польськими ВНЗ.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *