У 2012-му році завершився Всеукраїнський конкурс «Винахід–2011». На засіданні Конкурсної комісії розглянуто результати роботи Експертної ради, проаналізовано підсумки конкурсу «Винахід–2011» і визначено переможців.

 У 2011 році на Конкурс подано 291 патент (у 2010 їх було більше – 337), зокрема, 114 винаходів і 177 корисних моделей. З них 173 патенти (60 % від загального обсягу) подано вищими навчальними закладами України. Найбільше робіт на Конкурс подали Київ і Київська область (82), а також Харківська (45) та Одеська (25) області. Жодної роботи не надійшло з Житомирської, Івано-Франківської, Тернопільської, Херсонської та Хмельницької областей.

 Найкращим у 2011-му році став винахід за патентом № 95541 «Спосіб виготовлення тиглів, посудин, труб та профільованих виробів з тугоплавких матеріалів з монокристалічною, полікристалічною та певною структурою», створений в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України; друге місце посів винахід за патентом № 92286 «Напівпровідниковий сцинтиляційний матеріал на основі активованого селеніду цинку та спосіб його одержання», патентовласник – Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України; на третьому місці — комплекс винаходів за розробленими у Національному транспортному університеті патентами №№ 94374 і 94563 «Технологія виконання земельних робіт при капітальному ремонті лінійної частини магістральних трубопроводів і комплекс технологічного обладнання для її здійснення» і «Тандем машин для розкривання та підкопування трубопроводу або іншого підземного об’єкта». Ці винаходи були беззаперечними лідерами як першого, так і другого тура конкурсу, набагато випередивши інші роботи за кількістю набраних балів.

Серед молоді найкращим став доцент Харківського національного технічного університету сільського господарства, к.т.н. О.О. Мірошник. Він є одноосібним автором винаходу і двох корисних моделей та співавтором ще чотирьох винаходів і п’яти корисних моделей, поданих на конкурс.

Конкурсна комісія нагородила спеціальними відзнаками кілька винаходів і корисних моделей, які мають важливе економічне та соціальне значення, можуть бути реалізовані без значних фінансових витрат і спрямовані в основному на поліпшення рівня і якості життя.

Для нагородження Медаллю ВОІВ у категорії «Жінки-винахідники» Конкурсна комісія висунула дві групи жінок (загалом дев’ять осіб), авторів патентів № 95593 «Спосіб очистки води від катіонних поверхнево-активних речовин», патентовласник Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, та № 96065 «Спосіб прогнозування ефективності терапії глюкокортикоїдами та цитостатиками у дітей, хворих на гломерулонефрит з нефротичним синдромом», патентовласник — Інститут нефрології АМН України. Загалом у цьогорічному конкурсі брали участь понад десять цілком або переважно «жіночих» авторських колективів.

Конкурсна комісія окремо відзначила активну і продуктивну винахідницьку роботу в Ужгородському національному університеті, який вже кілька років поспіль успішно бере участь у Конкурсі та перемагає в кількох номінаціях одразу. Конкурсна комісія звернулася до Державної служби інтелектуальної власності України з пропозицією нагородити УжНУ за найкращий результат серед вишів, які беруть участь у конкурсі «Винахід року».

Нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу «Винахід–2011» відбудеться 24 квітня ц. р. в ході урочистостей з нагоди святкування Міжнародного дня інтелектуальної власності.

За матеріалами прес-служби Державної служби інтелектуальної власності України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу