Нобелівським лауреатам «зрізали» 20 відсотків премії -Нобелівську премію з фізики за 2012 рік присуджено французькому досліднику Сержу Харошу і американському вченому Девіду Уайнеланду за вивчення взаємодії світла з матерією. Про це в Стокгольмі оголосив Нобелівський комітет Королівської шведської академії наук.

Очікується, що 10 жовтня Нобелівський комітет Королівської шведської академії наук оприлюднить імена володарів нагороди в галузі хімії. Володаря Нобелівської премії з літератури за 2012 рік буде оголошено 11 жовтня.

Нагадаємо, що церемонія нагородження названих у вівторок лауреатів відбудеться за традицією в Стокгольмі 10 грудня в день смерті засновника Нобелівських премій – шведського підприємця і винахідника Альфреда Нобеля (1833 – 1896).

Як повідомлялося, 8 жовтня лауреатами з фізіології та медицини цього року стали британський біолог Джон Гардон і японський вучений Сін?я Яманака за роботи в галузі  біології розвитку і отримання індукованих стовбурових клітин.

Зазначимо, цього року грошова винагорода за премію зменшиться на 20 %. Нобелівський фонд втратив на біржовій грі. Лауреати отримають не по 10 млн шведських крон, як це було в попередні роки, а лише по 8 млн крон (приблизно еквівалентно 1,2 мільйона доларів).

За матеріалами ua.world.comments.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “Нобелівським лауреатам «зрізали» 20 відсотків премії”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *