Напередодні 69-ї річниці з Дня визволення міста Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників у Запорізькому національному університеті відбулося зібрання, присвячене відкриттю меморіальної дошки випускнику ЗНУ, Герою Радянського Союзу, кавалеру високих державних нагород, льотчику-винищувачу Івану Іллічу Бабаку.

Саме у першому корпусі ЗНУ, де була відкрита меморіальна дошка, Іван Бабак провів чотири роки свого навчання. У 1942 році він закінчив Сталінградське військове авіаційне училище, після чого одразу опинився на фронтах Великої Вітчизняної війни. Іван Бабак відзначився в боях під час визволення міста Маріуполь і прориву оборони ворога на річці Молочній Запорізької області. За роки війни він особисто збив 37 літаків ворога та 4 – у групі.

Ректор ЗНУ Микола Фролов привітав усіх присутніх із відкриттям меморіальної дошки І. І. Бабаку та наголосив, що Іван Ілліч завжди вважав небо і педагогіку найважливішими складовими свого життя.

Організатором заходу виступив Центр культурно-масової роботи. Ведучими мітингу були Андрій Бондаренко і Аліна Грушко. Студент факультету іноземної філології Богдан Корнелюк і студентка економічного факультету Аліна Сур виконали пісню з кінофільму «В бой идут одни старики» – «Смуглянка».

Право відкрити меморіальну дошку було надано голові ради ветеранів, співробітниці ЗНУ Галині Шабардиній.

Після хвилини мовчання пролунав автоматний салют, а студенти ЗНУ поклали квіти до меморіальної дошки.

                                                     Прес-центр Запорізького національного університету

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу