Табачник завітав на свято до "кадетки" - 2Сьогодні Сумщина святкує 110-річчя із нагоди відкриття Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка.

Відразу дві святині повернулося у стіни військового навчального закладу: устав богослужіння – типікон та всесвітній символ кадетства – прапор Харитоненка.

На святкові урочистості до м. Суми, як нещодавно й обіцяв, завітав міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

«Кілька років Сумський кадетський корпус, а нині Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка, був у занепаді. Після указів Президента України Віктора Януковича заклад почав відроджуватися – він почав жити. Сьогодні у ньому виховується 600 юнаків, для яких слова «честь» та «гідність» мають вагоме значення. Вони навчаються любити та захищати свій край», – наголосив міністр.Табачник завітав на свято до "кадетки" - 35

«Ми з вами увійшли в історію. Це не фінал – це тільки початок. Сумський кадетський корпус отримав нове життя. Воно почало свій відлік після освячення відродженого храму – домової церкви ім. Іоанна-Богослова. Повернуто типікон навчального закладу – багаторічний символ духовності храму. Відбулася передача прапора Кадетського корпусу, хоча його офіційне вручення планується через рік – під час масштабного Всесвітнього з’їзду кадетів», – прокоментував історичну подію губернатор Сумщини Юрій Чмирь.

Для самих вихованців «кадетки», зізнаються юнаки, святкування 110-річчя – це велика честь, і додають: урочистості тільки починаються. Ввечері на них чекає пишний бал у приміщенні відреставрованої Білої зали – справжньої гордості кожного кадета.

Табачник завітав на свято до "кадетки" - 62

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *