Вітчизняні ВНЗ набагато менше цікавлять абітурієнтів, ніж закордонні.

Більшість українців (21,43%) хочуть вчитися в Гарвардському університеті. Про це свідчать результати опитування, проведеного «Багнетом».
У Гарварді працює понад 2100 викладачів і навчається близько 6700 студентів і 14500 аспірантів. Гарвардський університет закінчили 8 президентів США, 75 лауреатів Нобелівської Премії були пов’язані з університетом як студенти, викладачі та співробітники. Гарвардський університет займає перше місце в країні за кількістю мільярдерів серед випускників, а його бібліотека – найбільша академічна в США і третя за величиною в країні.Друге місце посів відомий і легендарний англійський Оксфордський університет – 17, 77%. Він займає друге місце в списку найстаріших університетів світу (після Болонського), найстаріший англомовний університет у світі, а також перший університет у Великобританії. Університет складається з факультетів і 38 коледжів, а також 6, так званих, гуртожитків – закритих навчальних закладів, які не мають статусу коледжу і належать, як правило, релігійних орденів. Всі іспити, як і більшість лекцiй та лабораторних занять, організовані централізовано, у той час як коледжі проводять індивідуальні заняття зі студентами та семінари.
Третє місце розділив американський Єльський університет, а також вітчизняний КНУ ім. Шевченка. Обидва ВНЗ набрали однакову кількість голосів.
Єль був заснований в 1701 році. У нього входять дванадцять підрозділів: Єльський коледж, чотирирічне освіта в якому завершується отриманням ступеню бакалавра. Аспірантура включає точні, природні та гуманітарні науки, а також 10 професійних факультетів, які готують фахівців в області юриспруденції, медицини, бізнесу, охорони навколишнього середовища, а також теологів, архітекторів, музикантів, художників і акторів.
Київський національний університет імені Тараса Шевченка – провідний і один з найбільших вишів України, національний центр науки і культури, один з найстаріших університетів країни.
Замикає п’ятірку вузів, в яких би хотіли вчитися українські громадяни – Київський Політехнічний Інститут (10,62%). КПІ обігнав у рейтингу, таких гігантів, як Московський державний університет ім. Ломоносова і Кембридж.
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» – один з найбільших в Європі і найбільший український університет, найбільший технічний університет Європи і СНД. У його склад входять 21 факультет, 9 навчально-наукових інститутів (в тому числі два військових), філії в Славутичі та Полтаві, 12 науково-дослідницьких інститутів і 14 наукових центрів. Навчальний процес ведуть досвідчені викладачі та відомі вчені України, серед яких 10 академіків і членів-кореспондентів НАН України, 260 професорів, докторів наук, 1249 доцентів, кандидатів наук.
Аудиторії та лабораторії університету оснащені сучасним обладнанням, яке дозволяє проводити навчальний процес і наукові дослідження на світовому рівні, впроваджувати новітні технології навчання і забезпечувати.

Всього в опитуванні взяли участь понад півтисячі людей, їм на вибір були запропоновані варіанти ВНЗ, куди б вони хотіли вступити, якщо б у них була така можливість. Серед запропонованих було чотири зарубіжних навчальні заклади, один московський ВНЗ і чотири українських.

За матеріалами «Багнет»

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу