Упродовж вересня 2012 року Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти МОНмолодьспорту та Державною інспекцією навчальних закладів України здійснено перевірки використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах м. Києва, Київської, Запорізької, Тернопільської та Одеської областей.

Мета таких перевірок – моніторинг забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів навчальною літературою, зокрема тією, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

За результатами перевірок робоча група констатувала, що до початку навчального року до ЗНЗ областей, в яких вивчалося зазначене питання, надійшли всі підручники, що були видані за кошти Державного бюджету. Отже, навчальні заклади забезпечені підручниками і загалом виконують наказ від 02.08.2012 № 882 «Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах».

Проте, у ЗОШ І-ІІІ ст. №40 м. Запоріжжя та Іллічівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 у навчально-виховному процесі використовували посібник «Математика. Експрес-контроль» 1-4 кл. автора Максимової Л.В. та ін. видавництва «Ранок», який не має відповідного грифа МОНмолодьспорту. Під час розгляду питання ці посібники було вилучено.

Відповідний акт про порушення виконання наказу складено на підставі використання в Іллічівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 Одеської області зошитів для учнів 1 класу, які не мають відповідного грифа або схвалення комісією з педагогіки та методики початкового навчання.

Зазначимо, що перевірки здійснено на виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 02.08.2012 № 882 «Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах» та наказу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти від 14.09.2012 № 85 «Про утворення робочої групи з вивчення питання використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах».

Звертаємо увагу працівників загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів на те, що обов’язковою умовою засвоєння навчального матеріалу та якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання, державної підсумкової атестації є дотримання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 02.08.2012 № 882 «Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу