Дніпропетровська школярка розробила проект "розумних вікон" - 01Губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул привітав молоду вчену Поліну Коваленко, мешканку Дніпропетровська, яка виборола ІІІ місце на Міжнародному конкурсі винахідників «Leonardo Da Vinci». Фінал конкурсу проходив у Тбілісі (Грузія). У ньому взяли участь 70 учасників з України, Грузії, Республіки Вірменія та Турецької Республіки.

«Дніпропетровщина – провідний освітній і науковий центр України. Вітаю молоду вчену нашого регіону Поліну Коваленко з високим досягненням. Це вкотре підтвердило, що наша рідна земля багата на талановитих і освічених людей. Бажаю Поліні Коваленко нових перемог та здобутків на славу Дніпропетровщини та України», – привітав бронзову призерку губернатор.

Поліна Коваленко – учениця 11 класу Хіміко-екологічного ліцею Дніпропетровська та Дніпропетровського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Її наукові керівники – к.т.н., доц. В.Л.Коваленко, к.т.н., доц. В.А.Коток. Учасниця кункурсу представила на розгляд журі проект «Smart Windows: темплантний метод отримання тонких електрохромних плівок нікель гідроксиду та прилад для його реалізації» (3 місце). За свої наукові досягнення на Міжнародному конкурсі винахідників «Leonardo Da Vinci» вона отримала почесний приз – ноутбук.

Суть проекту юної дослідниці полягає в тому, що в умовах спекотної погоди людство витрачає велику кількість електроенергії для кондиціонування повітря в офісних та житлових приміщеннях, а також автомобілях. Зменшити ці витрати можливо за умови недопущення нагріву предметів всередині приміщень та автомобілів через вікна шляхом їх затемнення на сонці, та просвітлення в умовах відсутності прямого сонця. Це можливо при використанні Smart Windows (Розумних вікон) – електрохромних пристроїв, які можуть затемнюватися або просвітлюватися під дією слабкого струму. Поліна Коваленко вперше в світі запропонувала темплантний метод синтезу нікель гідроксиду для виробництва елекрохромних пристроїв. Метод дозволяє суттєво зменшити вартість виробництва Розумних вікон при підвищенні якості роботи цих електрохромних пристроїв.

Організатори заходу – Міністерство освіти і науки Грузії та Національний науковий фонд ім. Ш.Руставелі.

«Дніпропетровщина утримує лідерські позиції за кількістю переможців фінальних етапів предметних олімпіад та наукових конкурсів. У минулому навчальному році учні Дніпропетровської області завоювали золоту медаль на міжнародній олімпіаді з астрономії та срібну з географії. Нещодавно учениця 11 класу Хіміко-екологічного ліцею Дніпропетровська Поліна Коваленко зайняла призове місце на престижному Міжнародному конкурсі винахідників «Leonardo Da Vinci». Такі Високі досягнення юних і молодих вчених нашого регіону є наслідком системної підтримки обласною владою сфери освіти та науки, а також юних і молодих науковців», – сказала в.о. директора Малої академії наук учнівської молоді в Дніпропетровській області Наталія Тягло.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “Дніпропетровська школярка розробила проект "розумних вікон"”
  1. Народ, что вы гоните??? “учиница разработала”. Давайте называть все своими именами. Разработали научные руководители и еще толпа народу, а школиница ребенок “нужных” людей. Любая более-менее путевая разработка в наше время требует участие более чем 1 человека и как всем известно все заслуги в проекте достаются руководителю, а не ученице, которая мимо проходила.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *