На Черкащині попросили не оббирати батьків - poboryБлагодійні внески за місце у школі чи дитячому садку не такі вже й благодійні. До того ж, їх розмір, як лакмусовий папірець, з року в рік показує рівень інфляції, чого не скажеш про батьківські зарплати. Цьогорічні розцінки на начебто благодійну допомогу навчальним закладам сягнули 500-1000 гривень.

На адресу Черкаського департаменту освіти та Урядову гарячу лінію надходять численні звернення обурених батьків, які не мають, де взяти ті «добровільні» та «благодійні» гривні. Директор департаменту освіти і науки Черкаської ОДА Галина Гаврилюк опублікувала звернення до батьків, у якому роз’яснила, що платити за місце в навчальному закладі батьки не зобов’язані. Якщо вже хочуть дати грошей на ремонт, то мають самі визначатися з розміром тієї суми, і на першу вимогу керівник школи чи садка повинен надати звіт, на що саме були витрачені кошти.

«Така практика є протиправною та протизаконною, оскільки порушує норми Конституції. Неприпустимо вимагати кошти за вступ дитини до навчального закладу, щомісячні благодійні внески на придбання ліжок, парт, стільців, встановлення склопакетів, дверей, ремонт даху тощо», – пояснює пані Гаврилюк.

Також чиновниця від освіти нагадала, що право створювати благодійні фонди,  контролювати надходження і здійснювати розподіл грошей мають хіба рада закладу, батьківський комітет чи піклувальна рада. Усі благодійні дотації є добровільними і в жодному документі не вказано їх розміру.

Розуміючи, що викорінити практику благодійних внесків не вдасться і що часто саме вони рятують навчальні заклади, директор департаменту звернулась до голів батьківських комітетів, рад, піклувальних рад, аби ті, збираючи гроші, пам’ятали, що в кожному класі, групі є багатодітні або малозабезпечені  сім’ї, а також родини, де батьки не працюють.

«Не створюйте нестерпних умов для батьків, що, у свою чергу, призводить до небажання дитини йти до школи», – каже Галина Гаврилюк.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *