Одним із важливих результатів роботи XII Міжнародної наукової конференції «Проблеми української термінології СловоСвіт 2012», що днями відбулася у стінах Національного університету «Львівська політехніка», стала ухвала Львівської обласної ради на виділення 30 тис. гривень цьому навчальному закладу  на підготовку до друку і видання технічних термінологічних словників українською мовою.

Ця ухвала прийнята в рамках внесення змін до обласної програми розвитку української мови, а її ініціатором виступила комісія з питань освіти і науки обласної ради. Як констатували депутати, мовна ситуація  в Україні  характеризується низкою негативних явищ і тенденцій. Українську мову як державну ще належно не використовують у галузях науки, культури, освіти, права, інформатики, військової справи, судочинства тощо. Чи не найбільшою проблемою є стереотипи, що донині панують у науковій спільноті. Адже чимало українських учених не готово сприймати новизну пропонованих українських термінів, віддаючи перевагу застарілим русифікованим, попри те, що вони в багатьох випадках є неправильними.

Ініціативу львівських депутатів про виділення коштів на українські термінологічні словники схвально зустріли мовознавці технічного комітету стандартизації науково-технічної термінології «СловоСвіт», який плідно працює у Львівській політехніці уже котрий рік поспіль.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу