Найкрасивіші бібліотеки світу - biblio e1386199598131Бібліотека – душа університету чи будь-якого іншого навчального закладу. Від сотень тисяч книг тут особлива атмосфера – можна і працювати, і просто побути наодинці з власними думками.

У ХХІ столітті класичні паперові книги поступово витісняють електронні носії. А на зміну традиційним, монументальним бібліотекам приходять лише вільні гігабайти пам’яті у вашому гаджеті.

Однак можемо сказати впевнено, що деякі бібліотеки ніколи не втратять свого читача. Вони заманюють відвідувачів усім – архітектурою, помпезністю, відчуттями. «Педагогічна Преса» пропонує своїм читачам віртуальну екскурсію найкрасивішими бібліотеками світу.

Бібліотека University Club, Нью-Йорк, США

Бібліотека була створена у 1865 році. Вона розташована в будівлі приватного клубу на Манхеттені в Нью-Йорку. За деякими даними, її створили студенти Єльського університету. Бібліотека входить до списку 15 найкрасивіших світових зразків бібліотечної культури та архітектури. Її зали на стінах і стелі прикрашають фрески роботи майстра Генрі Сіддонса Моубрі.

Найкрасивіші бібліотеки світу - University Club

Парламентська бібліотека, Оттава, Канада

Ця бібліотека є основним сховищем інформації та науково-дослідних ресурсів Канади. Бібліотеку збудували в 1876 році. У 2002-му та 2006-му її було оновлено, але форму і декор зберегли такими, як і раніше.

Найкрасивіші бібліотеки світу - parlamentska

Бібліотека рідкісних книг Бейнеке Єльського університету, Коннектикут, США

Бібліотека була створена у 1963 році як дар для родини Бейнеке. Будівля була спроектована архітектором, володарем Прітцкерівської премії, Гордоном Баншафтом. Це найбільша у світі будівля для збереження рідкісних видань.

Найкрасивіші бібліотеки світу - el

Публічна бібліотека Айови, США

Заснована в 1896 році Публічна бібліотека Айови слугувала її мешканцям протягом століття. На сьогодні бібліотека обслуговує територію з населенням 69 тисяч мешканців штату. Вона налічує майже 67 тисяч карток.

Найкрасивіші бібліотеки світу - aiova

Бібліотека Suzzalo в Університеті Вашингтон у Сіетлі, США

Бібліотека Suzzallo Library – центральна бібліотека університету Вашингтона в Сіетлі, і, можливо, найбільш упізнавана будівля в університетському містечку. Її назвали на честь Henry Suzzallo, який був президентом університету.

Найкрасивіші бібліотеки світу - Suzzallo Library

Бібліотека абатства Ad Mont, Австрія

Бібліотечну залу збудували в 1776 році за ескізами архітектора Йозефа Хубера. Її розміри вражають – 70 метрів завдовжки, 14 метрів завширшки і 13 метрів заввишки. Вона вважається найбільшою монастирською бібліотекою у світі. До того ж стелю бібліотеки вкривають фрески Бартоломео Альтомонте. А щоб освітити робочі місця – тут спроектовано аж 48 вікон. У цій бібліотеці зберігаються 1400 рукописів і 200 тисяч томів літератури.

Найкрасивіші бібліотеки світу - Ad Mont

Бібліотека штату Вікторія, Австралія 

Ця бібліотека є центральною книгарнею штату Вікторія. Бібліотека містить майже 2 мільйони книжок, зокрема щоденники засновників міста Джона Бетмена і Джона Паско, а також фоліанти капітана Джеймса Кука.

Найкрасивіші бібліотеки світу - kuk

Бібліотека в монастирі Ель Реал, Іспанія 

Колекція бібліотеки налічує 40 тисяч томів, розташованих у великій залі, 54 метри завдовжки. Вона має також 10 метрів висоти. Мармурова підлога та різьблені полиці слугують окрасою приміщення. Купол стелі бібліотеки прикрашений фресками, що зображають сім вільних мистецтв: риторика, діалектика, музика, граматика, арифметика, геометрія та астрономія. Їх автор – Пеллегріно Тібальді.

Найкрасивіші бібліотеки світу - mexuka

Бібліотека Хосе Васконселоса, Мексика

Ця бібліотека вважається “Мегабібліотекою” і найдорожчим проектом Мексики. Вона названа на честь Хосе Васконселоса, філософа та президента національної бібліотеки Мексики. Площа бібліотеки – 38 тисяч квадратних метрів. Початкова собівартість будівлі – 98 млн доларів США.

Найкрасивіші бібліотеки світу - mexuka1

Бібліотека Конгресу, Вашингтон, США

Це національна бібліотека США і найстаріша федеральна установа в США (1800 р.). Бібліотека знаходиться в трьох будівлях. Тут зберігається найбільша кількість книжок – 22,19 млн.

Найкрасивіші бібліотеки світу - vashyngton

За матеріалами «Українська правда. Життя»

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *