Дніпропетровські студенти гірничого інституту днями презентували автомобіль, що працює на сонячній енергії. Подорожувати на ньому може лише один пасажир і тільки влітку, адже взимку в ньому і холодно, і далеко не виїдеш без яскравого сонця, пише Сегодня. Але все-таки хлопці довели, що “залізний кінь” може працювати, не завдаючи шкоди природі вихлопними газами.

“Наш екомобіль може їхати зі швидкістю до 15 км/год і має три швидкості”, – розповів нам один з творців технічного дива Роман Демченко, що закінчує 5-й курс кафедри автомобілів та автогосподарств НГУ. Без дозаправки машина “бігає” годину, після чого, потрібно, щоб вона постояла під сонцем хвилин 15 – 20. За цей час батареї зарядять акумулятор – і можна далі відправлятися в дорогу.

“Знадобилося 150 спеціальних елементів, установлених на даху авто, які і поглинають сонячну енергію”, – пояснив Рома. Загалом на створення екокара у хлопців пішло 7 тис. грн.

Студенти провели тест-драйви свого дітища і залишилися задоволені. За словми конструкторів, вони приділили багато уваги прорахуванням різних дорожніх ситуацій: потрапляння каменів під колеса або ями на дорозі. “Стійкість у авто вийшла хороша, амортизатор дає змогу відчувати себе в ній комфортно, незважаючи на нерівності доріг”, – розповів колега Романа по роботі над екомобілем Сергій Десятерик.

Побачивши таке диво на колесах, городяни-свідки тест-драйву зупинялися поспостерігати за маневрами авто. Хлопці впевнені, що з певними доопрацюваннями їх творіння може скласти конкуренцію звичайним авто.

Додамо, що в цьому році в НДУ відкрили навіть нову спеціальність – “Нетрадиційні і поновлювані джерела енергії”, а також створили спеціальну лабораторію альтернативної енергетики.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу