На перший погляд, це було традиційне святкування Дня Конституції. Педагоги виголошують патріотичні промови, учні співають гімн України, піднімають прапор… Але випадкові люди, які, йдучи вулицею, чули спів і з цікавості заходили на подвір’я закладу, без сліз звідти не виходили. Це не були сльози образи чи гніву. Навпаки, перехожі не могли стримати емоцій гордості та радості.

За невеликим дерев’яним парканом тихої вулички в середмісті Білої Церкви особливі діти з особливими потребами демонстрували, що вони… живі. Що про них дарма часто забувають чиновники, а політики згадують лише перед виборами. 50 маленьких школярів показували навколишнім і водночас усій Україні, що вони хочуть миру, єдності держави та добробуту.

На території Білоцерківського центру соціальної реабілітації для інвалідів і дітей-інвалідів діти розгорнули величезний 20-метровий прапор, а потім усі разом заспівали гімн України. Вихованці з Центру творчості дітей та юнацтва, які теж брали участь у святі, розважали присутніх запальними танцями та співами. Організатори подбали і про творчі конкурси: школярі грали в гру «Символи українського народу» та розфарбовували національний вінок.

За інформацією Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, педагоги, батьки та діти, які були присутні на святі, одностайно погодились, «що мир – це такий чарівний простір, куди спрямовані мрії усіх маленьких і великих українців!».

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу