2 жовтня 2012 року в офісі Торговельного представника США в м. Вашингтон відбулися слухання щодо перегляду доступу України до Генералізованої системи преференцій США (ГСП), ініційовані Міжнародним альянсом інтелектуальної власності (МАІВ). У засіданні від української сторони взяли участь Сергій Наливайко, начальник управління контролю за використанням об’єктів інтелектуальної власності Державної служби інтелектуальної власності України, та Денис Михайлюк, перший секретар Посольства України в США.

У ході засідання представник МАІВ Е. Шварц представив позицію американських компаній-правовласників, яка полягає в необхідності призупинення доступу України до ГСП з метою примусового прискорення реформ у сфері захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Описуючи ситуацію, яка склалася в галузі захисту прав інтелектуальної власності в Україні, Е. Шварц навів суб’єктивні дані щодо діяльності правоохоронних органів, ситуації навколо торрент-сайту ex.ua, кількості неліцензійного програмного забезпечення.

У свою чергу представники України ознайомили членів Підкомітету офісу Торговельного представника США з питань ГСП з актуальним станом справ у сфері правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні та розповіли про зусилля Уряду України, спрямовані на вдосконалення ситуації в цій галузі. Крім того, було звернуто увагу членів Підкомітету на слабку доказову базу звернення МАІВ та наявність певних неправдивих відомостей у позиційних матеріалах організації.

Члени Підкомітету з питань ГСП та заступник помічника Торговельного представника США Дж. Йорк, відповідальний за підготовку “Списку 301”, цікавилися можливістю прийняття законопроекту № 6523 до завершення строку повноважень ВРУ, а також ситуацією, що склалася в Україні навколо Української ліги музичних прав.

У ході організованої Посольством України зустрічі з паном Йорком та директором департаменту Євразії Е. Хефнер до представників американської сторони було донесено політичну волю Уряду України вдосконалити систему захисту прав інтелектуальної власності у своїй державі.

Американські посадовці дали схвальну оцінку зусиллям Уряду України, спрямованим на реалізацію положень Спільного плану дій з удосконалення системи прав інтелектуальної власності в Україні, ухваленого у 2010 році, та рішень четвертого засідання українсько-американської Ради з торгівлі та інвестицій, а також висловили низку рекомендацій, виконання яких може сприяти прийняттю рішення щодо доступу України до ГСП на користь України.

Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності України


Від Педагогічна Преса

Керівник порталу