Дітей навчають розпізнавати небезпечні боєприпаси - prostir82-міліметрова мінометна міна за 15 метрів від житлових будинків. Таку знахідну часів Великої Вітчизняної війни знайшли в Сумах. Трохи раніше в місцевому лісі чоловіки натрапили на два артилерійські снаряди. А поблизу Охтирки люди знайшли вісім мінометних мін. Усі небезпечні боєприпаси знешкодили.

За інформацією Державної служби з надзвичайних ситуацій, впродовж минулого тижня лише в цій області піротехніки працювали з 18-ма артилерійськими снарядами часів Вітчизняної війни.

Такі знахідки часто трапляються найдопитливішим і найцікавішим – дітям. Щастить тим, хто знаходить неактивні боєприпаси, та, на жаль, історії бувають і без хеппі енду. Лише торік було виявлено 81 тисячу небезпечних знахідок. Через них загинули 13 людей, 17 було травмовано, зокрема двоє дітей.

Навчити школярів розпізнавати небезпечні боєприпаси та правильно поводитись у випадку їх виявлення вирішили в ОБСЄ і спільно з Державної службою з надзвичайних ситуацій запустили для учнів спеціальний просвітницький сайт «Веб-простір безпеки».

Інтернет-портал розрахований на різні вікові категорії. На ньому знайдеться цікава і корисна інформація для дітей – реальні фото небезпечних знахідок, відео, описи та дія. На сайті описано види снарядів, які можна знайти на території колишнього театру бойових дій – від авіаційних та артилерійських снарядів, мінометних та інженерних мін, ручних гранат і патронів. Окрім того, тут чітко описано, як діяти в різноманітних надзвичайних ситуаціях.

Є що почитати і батькам. Приміром – перелік навчальних закладів, у яких діти можуть отримати профільну освіту в сфері соціального захисту. Вчителі можуть ознайомитись із методичками з ОБЖД, сценаріями тематичних свят, вікторин, конкурсів тощо.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *