Невеликим амфібіям розмножуватися допомагає хитрість -Учені встановили, що дрібні самці жаб часто відмовляються від участі в “змаганні пісень” з більш великими і голосистими конкурентами і воліють перехоплювати самиць поблизу від останніх. Робота опублікована в журналі Animal Behaviour, а її короткий зміст наводить BBC News.

Науковці зловили сотню самців деревних жаб різного розміру, розмістили їх у неволі на суворо контрольованій дієті. Частину з амфібій рясно годували, іншим на тиждень довелося відмовитися від їжі. Потім жаб випускали в штучний ставок, де за допомогою динаміків відтворювали любовні пісні самців.

Зазвичай, почувши пісню конкурента, жаби самі починають видавати відповідні звуки, намагаючись перетягнути на себе увагу самиць. Проте частина з них вважає за краще не вступати в конкуренцію, а сховатися поблизу від голосистого співака і перехопити самицю на підході.

Вчені виявили, що схильність використовувати таку стратегію залежить не від ситості і благополуччя тварини, а винятково від її розміру. Маленькі самці майже не мають шансів перемогти у відкритій конкурентній боротьбі, тому найчастіше воліють ховатися поблизу джерела звуку. Причому великі жаби, навіть якщо вони були виснажені голодуванням, все одно витрачали енергію на участь у пісенних баталіях.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *