Метеоритний аукціон. За камінь з темної сторони Місяця заплатили $ 330 тисяч -У Нью-Йорку відбувся найбільший метеоритний аукціон в історії. Всього було виставлено на продаж майже 130 фрагментів небесних тіл. Сумарна виручка перевищила мільйон доларів. Про це повідомляє Chicago Tribune.

Розміри і маси представлених на торгах лотів досить сильно варіювалися. Наприклад, маса найважчого з виставлених на продаж метеоритів становила 725 кілограмів.

Найдорожчим лотом став фрагмент місячного метеорита Dar al Gani 1058 вагою більше 1,8 кілограма. Про цей камінь, знайдений у Лівії в 1998 році, відомо, що він був частиною темної сторони Місяця. Очікувалося, що його буде продано за більш ніж 400 тисяч доларів, однак остаточна ціна лота становила 330 тисяч доларів.

Зацікавленість учасників аукціону викликав фрагмент метеорита “Сеймчан”, знайденого в 60-х роках минулого століття в Сибіру. Плаский фрагмент довжиною 23 сантиметри з вкрапленнями мінералу олівіну придбали за 44 тисячі доларів, що в 12 разів перевищило початкову вартість лота.

Примітно, що багато метеоритів так і не знайшли своїх покупців. Так, наприклад, нікого не зацікавив марсіанський метеорит “Тіссінт” (Tissint), що, за очікуваннями організаторів, повинен був спричинити ажіотаж.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “Метеоритний аукціон. За камінь з темної сторони Місяця заплатили $ 330 тисяч”
  1. Як це так,камінь з темної сторони Місяця.На ньому що була зворотна адреса.Знову розвели лохів,багатих лохів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *