Севастопольська влада прийняла рішення ліквідувати загальноосвітню школу-інтернат №7 з українською мовою навчання, а половину учнів перевести в інтернат №4, де навчаються діти із затримкою психічного розвитку. Як пише «Новий регіон», з посиланням на начальника управління освіти Ірину Заєць, таке рішення було прийняте міською радою.
За словами Заєць, батьки, які не хочуть, щоб їхні діти навчалися в інтернаті № 4, можуть влаштувати їх в будь-яку школу міста. Однак при цьому видання наводить і позицію батьків, які стверджують, що чиновники управління освіти чинили тиск на них, змушуючи написати заяву про відмову від навчання в інтернаті № 7, і, що вони досі не знають, де їхні діти будуть навчатися наступного року.

Треба відзначити, що інтернат № 7, єдина в Севастополі освітня установа такого типу, де навчання проходить державною мовою, був створений в 1994 році на базі дитячого садка для дітей українських військовослужбовців. Якщо спочатку в ньому навчалося 200 дітей, то зараз тільки 50 вихованців, причому, в основному це діти з малозабезпечених і багатодітних, а не сімей військових.

Рішення про ліквідацію інтернату і поновлення на його місці дитячого саду міські чиновники пояснюють тим, що його інфраструктура і матеріально-технічна база не відповідають статусу. Зокрема, там немає спортивного майданчика, спортзалу, приміщень для занять працею.
Цікаво, що проукраїнські організації Севастополя схвально поставилися до ліквідації інтернату. Керівник місцевого відділення «Просвіти» (громадська культурно-просвітницька організація) Володимир Проценко назвав рішення міськради «правильним», оскільки «в дитячому саду школи не може бути».

Нагадаємо, що російська мова отримала статус регіональної в Севастополі в 2006 році, за рішенням місцевих законодавчих зборів. У 2010 році Ленінський районний суд міста скасував це рішення, однак наступного року Севастопольський апеляційний адміністративний суд знову підвищив статус російської мови до регіонального. Більшість населення в місті, за даними «Медиапортала Севастополь», становлять росіяни (71,6 відсотка), українці – 22,4 відсотка, татари – 1,2 відсотки.

За матеріалами Lenta.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу