ВР заборонила вагітніти тим, кому за 51 -Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмежень у використанні допоміжних репродуктивних технологій”. Відповідний законопроект зареєстровано за № 8282.

Як повідомили в інформаційному управлінні ВРУ, відповідно до закону, вік повнолітньої жінки, щодо якої застосовуються допоміжні репродуктивні технології, не повинен перевищувати 51 рік на день штучного запліднення або імплантації ембріона, а питання застосування допоміжних репродуктивних технологій щодо жінки, вік якої перевищує 51 рік, має вирішуватися в порядку, визначеному Кабінетом міністрів України.

Документ містить також норму, відповідно до якої застосування допоміжних репродуктивних технологій методом замінного (сурогатного) материнства має здійснюватися лише щодо громадян України та іноземців – громадян країн, у яких такий метод допоміжних репродуктивних технологій не заборонений законом, а у разі, коли іноземці проживають не в країні громадянської приналежності, –  і законом країни проживання.

Законом установлюється також, що умовами застосування замінного (сурогатного) материнства є генетичний зв’язок дитини принаймні з одним із майбутніх батьків та відсутність безпосереднього генетичного зв’язку дитини із замінною (сурогатною) матір’ю  крім випадків, коли замінною (сурогатною) матір’ю є родич майбутніх батьків.

За матеріалами zaxid.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *