В усіх херсонських ВНЗ з’являться Wі-Fі-зони і комп’ютеризовані аудиторії. Тепер можна не ходити до бібліотеки, а пошукати потрібну книгу в електронному вигляді.

Але насправді все не так просто: робіт сучасних авторів в Інтернеті дійсно досхочу, а ось робіт багатьох українських науковців, виданих у 80-е роки, там можна і не знайти. Проблема в тому, що оцифровка наукових, педагогічних та методичних матеріалів з відкриттям до них доступу через Інтернет гальмується.

Для прикладу: в Херсонській обласній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара подібної літератури близько третини. Але з них до цих пір в електронний вигляд не переведена жодна!

– У нас діє програма оцифровки, але пріоритет відданий насамперед краєзнавчим, рідкісним і цінним виданням. З 2003 року в рамках цієї програми вдалося перевести в цифровий формат всього 733 книги та архівні документи з тих шести тисяч, які відносяться до згаданої категорії. Все робимо власними зусиллями, коштів, сил і сучасної техніки дуже не вистачає – такими темпами роботу вдасться завершити хіба що в кінці нинішнього століття, – відверто визнає директор Херсонської обласної наукової бібліотеки Надія Коротун.

За матеріалами Херсон online

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу