Міністри “скинулися” нобелівському лауреату на пральну машину -Міністр освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії Макіко Танака запропонувала своїм колегам скинутися по 5 – 10 тисяч ієн (60 – 120 доларів) з особистих коштів, щоб купити лауреатові Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини Сін’я Яманакі нову пральну машину замість зламаної, пише The Japan Times.

Пропозиція надійшла після того, як стало відомо, що 50-річний Сін’я Яманака, коли йому зателефонували повідомити про нагородження Нобелівською премією, знаходився вдома і намагався полагодити зламану пральну машину.

За словами міністра, ніхто з колег не став заперечувати проти пропозиції. При цьому вона наголосила, що членам кабінету необхідно буде перевірити, чи є законним таке рішення про надання матеріальної допомоги.

Нагадаємо, цього року розмір Нобелівської премії становив 1,1 млн доларів, що менше на 20% винагороди минулого року.

Сін’я Яманака і його британський колега Джон Гердон були удостоєні високої нагороди за опис механізму того, як дорослі клітини можуть перепрограмовуватися. У майбутньому це відкриє практичні перспективи для вирощування тканин і навіть органів.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *