Студентка 4 курсу факультету фінансового управління Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Марія Балкова посіла перше місце на Чемпіонаті України з пауерліфтингу серед юніорок у ваговій категорії 63 кг з результатом  312,5 кг у сумі триборства.

На чемпіонат, що відбувся у Кам’янець-Подільському, з’їхалося близько 200 спортсменів з усіх обласних центрів України. За програмою юніорок виступило 22 дівчини, дві з яких боролися за золоту медаль в одній ваговій категорії з Марією.

Марія займається пауерліфтингом близько двох років. Раніше, за словами спортсменки, вона не любила фізичні вправи.  Але одного разу, прийшовши до спортивної зали, щоб покращити фігуру, студентка побачила дівчину, яка з легкістю присідає зі штангою вагою в120 кілограмів.

– Мене це дуже вразило. Я подумала, що теж хочу спробувати себе в цьому виді спорту. Ось так усе й розпочиналося. Потім у мене з’явився спортивний інтерес, азарт,  я познайомилася з командою та тренером, які стали для мене дуже близькими та важливими людьми, – розповіла Марія.

Найсильніша студентка вперше взяла участь у всеукраїнських змаганнях. До цього вона отримувала золоті та срібні медалі на змаганнях обласного рівня. За її словами, виступи на змаганнях надихають її на нові перемоги та додають сил.

Тренер спортсменки – кандидат біологічних наук, доцент кафедри фізичного виховання СНУ ім. В. Даля Сергій Галій – дуже задоволений результатами, які показала його вихованка на Чемпіонаті України з пауерліфтингу:

– Маші довелося продемонструвати всі свої бійцівські якості, наполегливо готуватися до змагань. Були свої труднощі. Такі навантаження витримає не кожний спортсмен. Але я радий, що в неї все вийшло, що вона досягла своєї мети.

Марія зазначила, що не очікувала вибороти золоту медаль на чемпіонаті. Вона прагнула отримати задоволення від виступу та набратися досвіду.

– Перед від’їздом мій тренер Сергій Миколайович дав мені бронзову медаль одного зі своїх учнів на удачу. А коли ми поверталися додому, то згадували це з посмішкою, адже я їхала вже з «золотом», – поділилася далівчанка.

Наразі спортсменка готується до Чемпіонату України з пауерліфтингу серед студентів ВНЗ, що відбудеться в листопаді 2012 року, та мріє здобути звання кандидата в майстри спорту.

– Спорт для мене як наркотик, і я не уявляю свого життя без нього, – говорить дівчина.