У Києві відбулася цікава подія: з 29-го лютого по 2-е березня пройшов «Тиждень всеукраїнських і міжнародних науково-освітніх проектів «Україна – Європа – Світ — 2012»
В актовій залі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (НЕНЦ) МОНмолодьспорту яблуку ніде було впасти. Сотні конкурсантів — учнів і студентів, разом з батьками зібралися на відкриття «Тижня». В програмі — конкурси для обдарованої учнівської і студентської молоді, молодих науковців, винахідників і дослідників: Всеукраїнський конкурс юних раціоналізаторів і винахідників «Природа – людина – виробництво – екологія», XI Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій «Екософт — 2012», Всеукраїнський конкурс — виставка досягнень юних зоологів і тваринників тощо.
Після теплих вступних слів організатори «Тижня» порадували учасників невеличким, але яскравим концертом. Чудово виконані пісні й бальні танці вихованців центру дещо вгамували хвилювання учасників, які скоро мали стати до фінальних змагань.
До речі, переможці цих конкурсів і чемпіонату (за рекомендаціями експертів) з урахуванням відповідності їх проектів вимогам конкурсів будуть рекомендовані до участі у фіналі Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX 2012» (м. Бухарест, Румунія), Міжнародному конкурсі І-SWEEP (м. Х’юстон, США), 20-ій Міжнародній олімпіаді з екологічних проектів (Стамбул, Турецька Республіка), VI Міжнародній олімпіаді з екологічних проектів INEPO EUROASIA (Баку, Азербайджанська Республіка), Міжнародній олімпіаді «Genius Olympiad — 2012» (Нью-Йорк, США).
У коментарях «Освіті України» директор НЕНЦ Володимир Вербицький наголосив на тому, яке велике значення мають для нашої молоді заходи на кшталт «Тижня». «Фактично кожен з конкурсантів вже з першого класу веде свою наукову тему, — сказав він. — У подальшому це будуть хороші фахівці й науковці, які рухатимуть уперед вітчизняну науку. На щастя, в нас є повна підтримка МОНмолодьспорту. Тому ми можемо проводити такі конкурси, підтримуючи талановитих дітей».
На відкритті «Тижня» були політичні й громадські діячі. Народний депутат України Сергій Баранов-Мохорт розповів «Освіті України», що його запросили як члена Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради. «Проте навіть якби я не займав цієї посади, було б дуже важливо відвідати конкурс, — сказав він. — Для мене аксіомою є твердження, що освіта, охорона здоров’я й оборона — три стовпи, на яких стоїть уся держава».
Виступаючи перед конкурсантами, парламентар наголосив, що учасники не лише добре навчаються, а й успішно засвоюють програми позашкільної освіти. А це прямий шлях до опанування професіями і робить таких дітей розвиненішими й активнішими порівняно з їхніми однолітками, які обмежують себе рамками основної освіти.
Депутата підтримав екс-голова СБУ Леонід Деркач. За його словами, творчість молодих людей і особливо школярів — основне, чим треба опікуватися. «Молодь здатна створювати нові напрями у вивченні природи, — сказав він у коментарі «Освіті України». — Візьмемо, наприклад, птахівництво. Не повірите, молоді фахівці селекціонують нові породи птахів. Мені особисто це дуже цікаво, бо я займаюся виведенням голубів з 1949-го року і вдома тримаю кілька сотень птахів. Тож НЕНЦ робить дуже корисну справу. Разом з філіалами по всій країні він утворює унікальний комплекс, єдиний такий в усьому СНД».
ТАКИЙ ЦІКАВИЙ НЕНЦ
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОНмолодьспорту – позашкільна установа, що проводить навчально-виховну і методичну роботу в галузі біологічної, валеологічної, екологічної, аграрної освіти учнівської молоді.
НЕНЦ об’єднує всі еколого-натуралістичні центри України, яких усього 246. У структурі НЕНЦ – відділи екології й охорони природи, біології, квітково-декоративного господарства, зоології, сільського господарства, народних ремесел, а також лабораторії ентомології, орнітології, гідробіології, кафедра методики позашкільної роботи, Природничий ліцей, кабінет інформатики, акваріумний комплекс, бібліотека, екологічна відеотека, Музей хліба, навчально-дослідна ділянка, Всеукраїнський табір «Юннат». У НЕНЦ працює близько 100 творчих учнівських об’єднань за 45 профілями. За словами директора НЕНЦ Володимира Вербицького, щорічно позашкільну освіту в центрі і його філіях здобувають від 40 до 50 тисяч учнів і студентів.
Юрій ЗУЩИК, «Освіта України» № 10