Всього шість років тому Павло Башмаков ділив з товаришами по кімнаті у звичайному гуртожитку КПІ, жив на стипендію і гроші батьків. На четвертому курсі Павло і його однокурсники Саша Тищенко і Дмитро Карамшук почали розробляти софт, мріючи, що після закінчення ВНЗ створять свою компанію під бойовою назвою Stanfy (скорочено від з ангійської stand and fight – «встань і борися»). 

Першу програму для iPhone Stanfy вони зробили в кінці 2008 року на замовлення свого першого великого клієнта.

Завдяки ставці на пристрої Apple хлопцям вдалося швидко розвинути свій проект зі студентської підробки в повноцінну компанію з річним оборотом близько $500 000.

Якщо засновники Apple Стів Джобс і Стів Возняк створили свій перший комп’ютер в гаражі, то для починаючих підприємців таким гаражем була університетська лабораторія. У 2005 році хлопці запустили сайт візитку, на якому розмістили свої лабораторні роботи.
Стартового капіталу в трійці не було. Якщо не вважати власного комп’ютера, $5 на місяць на хостинг і $50 за домен. Через інтернет-ресурси для фрілансерів вони почали шукати клієнтів у США. За свою працю просили смішні гроші – $40 в день. Але заробити $300 студентам вдалося лише через півроку після початку пошуків.

Перша велика робота, отримана Stanfy, була для Crazymenu.com – американської соціальної мережі для любителів поїсти в ресторанах. Паралельно хлопці зробили кілька проектів для компанії «Астеліт».

В основному Stanfy розробляє програми на замовлення, а не свій продукт. Хоча в компанії є спеціальний відділ, в якому три людини займаються власними розробками. Stanfy колись витратила чимало часу, щоб створити гру для iPhone, але вона не принесла грошей, тому аутсорсинг залишився пріоритетним напрямом бізнесу. За 2011 рік компанія подвоїла свій штат – з 22 до 45 чоловік.

За весь час своєї роботи Stanfy створила близько 60 додатків, більшість з яких публікується не від імені компанія, а від імені клієнта.

Клієнтура Stanfy в основному перебуває за кордоном – на країни Заходу припадає 40% замовлень, на Росію – 35%. Україна з часткою близько 25% займає в доходах Stanfy третє місце. Ключовими для Stanfy ринками її засновник вважає США, Данію, Польщу і Нідерланди.

За матеріалами Фокус.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу