Інструменти хозарського коваля знайшлися через 1000 років -Археологи знайшли комплект інструментів стародавнього ремісника Х століття під час розкопок хазарського городища в Донецькій області. Сьогодні, за тисячу років, для істориків цей набір – залізні кліщі, ножиці й елементи кінської упряжі – неймовірна знахідка.

Якраз тоді тутешні володіння Хозарського царства стали все частіше піддаватися нападам з боку сусідів: кочівників-половців і Русі, яка ще тільки набирала силу. Найімовірніше, перед одним з таких набігів древній умілець похапцем зібрав все найцінніше і сховав, сподіваючись потім повернутися.

Археолог Едуард Кравченко прокоментував знахідку: “Це було для нього все, він же майстер, інструменти дуже рідкісні, для нього це була головна цінність, бо з ними він міг завжди заробити собі на життя”.

Також археологи знайшли християнський хрест серед мусульманських поховань. Ця знахідка – впевнені фахівці – змушує заново переосмислити наші уявлення про Хозарський каганат. Мабуть, у цій стародавній державі мирно уживалися представники найрізноманітніших релігійних конфесій.

За матеріалами gazeta.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *