Перша вчителька – це новий, абсолютно непохитний авторитет для учня. Окрім батьків і родини, які мають вплив на дитину, з’являється ще одна нова людина. Від неї, як ні від кого іншого, новоспеченому школяреві потрібний схвальний відгук, пояснення. З нею вони готові ділитися яблуками і бутербродами, їй довіряють маленькі таємниці і скаржаться на перші великі невдачі, на однокласників. Минають роки, а першу вчительку пам’ятають,  можливо, найкраще з усіх учителів. Навіть, якщо не зустрічаються з нею після закінчення школи, згадками про першу вчительку діляться із задоволенням.

Ірму Вітовську навчала «стюардеса», Інну Цимбалюк — «запальничка», а Тимофія Нагорного — «сімейний учитель» - segodnya.ua %D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8FІрма ВІТОВСЬКА, актриса (навчалася в середній школі № 3, Івано-Франківськ):

— Добре пам’ятаю  які враження на мене справила моя перша вчителька. Тетяна Степанівна була справжньою красунею  Всі дівчата хотіли бути схожими на неї: худенька, білявка, з красивим манікюром (ми завжди звертали увагу на її нігті). У 1982 році для нас вона була схожою аж ніяк не на вчительку, а на якусь закордонну акторку чи принаймні стюардесу. І вдягалася завжди відповідно — ходила в красивих сукнях і на підборах. Ми справді на неї рівнялися, але, крім того,  вона була й авторитетом. Тетяна Степанівна дуже любила нас, дітей, і мала талант навчати.

Тут цікавіше…

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *