Бути таким, як усі. Незряча дівчинка навчається у звичайній школі - 10s06 Angel2Ангеліна – незряча дівчинка, однак навчається у звичайному класі середньої школи села Великий Любінь. Коли школярі пишуть у зошитах, дівчинка друкує на машинці зі шрифтом Брайля. Рахує Ангелінка по пам’яті і використовує для цього підказки зі спеціальних гнучких дротиків. На звичайній лінійці Ангелінці прикріпили наліпки.

«Те, що діти інші бачать на дошці, це Ангелінка мусить відчувати пальчиками на парті, тому зрозуміло, що до цього потрібно готуватися. Перший принцип — це не виокремлювати дівчинку серед її однолітків», – каже вчитель Галина Ліщинська.

Від учительки Галини Ліщинської кожен урок потребує подвійних зусиль. Педагог пояснює матеріал школярам, але зважає і на швидкість роботи Ангелінки. Незрячій школярці зорієнтуватися на уроці допомагає соціальний педагог. А на перервах однокласники для дитини не лише друзі, а й «янголи-охоронці».

Відкрити двері звичайної школи незрячій дитині допомогла програма інклюзивного навчання, яку впроваджують в Україні. За нею дитина-інвалід здобуває у школі не лише знання, а й підтримку оточення. Та цей випадок – унікальний. Зазвичай разом зі здоровими школярами вчаться діти із ДЦП чи вадами слуху.

Також Ангелінка вчиться грати на фортепіано та скрипці. І вже їздить на велосипеді. Так, завдяки наполегливості й турботі батьків і вчителів та допомозі однолітків незряча дитина відкриває для себе світ.

 За матеріалами сайту fakty.ictv.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *