Прокуратура вимагає закрити учням доступ до “Вікіпедії” - доступПрокуратура Радянського району міста Орел зажадала від провайдера ЗАТ “Ресурс-Зв’язок” закрити учням ліцею № 22 доступ до сторінки “Російський мат” на сайті “Вікіпедія”, повідомляється на сайті відомства. Також прокуратура просить заблокувати сайт розважального центру “Версаль”.

Вимоги чиновників пов’язані з тим, що стаття “Російський мат” у “Вікіпедії” містить нецензурні вирази. Чому в прокуратурі з усіх інших вибрали саме цей ресурс, неясно. Позовна заява подана в Радянський районний суд Орла.

Водночас, за словами співробітника, в “Ресурс-Зв’язку” поки не визначилися, як реагувати на вимогу прокуратури. “Не хочеться створювати прецедент, адже потім не відстануть”, – пише він, додаючи: “Крайній варіант — віддати всі школи назад в Ростелеком, який драв з них майже в 10 разів більше грошей і давав майже в 10 разів менше інтернету”.

У 2012 році прокуратури деяких інших регіонів Росії також намагалися обмежити доступ інтернет-користувачів до певних ресурсів. Улітку, наприклад, в Ярославлі ненадовго заблокували ЖЖ через екстремістський блог, а у вересні в ряді регіонів був закритий доступ до YouTube та соціальної мережі “ВКонтакте”, бо на них був розміщений визнаний екстремістським фільм “Невинність мусульман”.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *