Чим польські ВНЗ заманюють українців - polska ukraina 375x300У польських вузах вже навчається  9500 українських студентів, третина з них – безкоштовно.

Вищі навчальні заклади Польщі заманюють наших абітурієнтів високими стипендіями, хорошими умовами проживання у гуртожитках та доступною платою за навчання.

До речі, багато студентів, які вступили в польські вузи, не збираються повертатися до України.

За даними Польського посольства безкоштовно отримує освіту в Польщі та українська молодь, яка має польську кров або отримала стипендію польського уряду.

Стипендії в Польщі  отримують в розмірах від 740 до 1500 злотих. Це 1850-3750 гривень. Цих грошей цілком вистачає на проїзд у громадському транспорті, на їжу і на деякі розваги. З стипендії студенти можуть оплачувати гуртожиток.

Серед плюсів освіти в Польщі називають і той факт, що багато викладачів працюють за фахом. Тому вони можуть дати не тільки теорію, але і серйозні практичні навики. Крім того, роботодавці з інших країн ЄС везуть свої гроші в польські вузи. В Україні цим можуть похвалитися не всі.

Додамо, що Центр дослідження суспільства порахував, що цього року наші студенти відвезли до Польщі на навчання і на побутові витрати понад 360 млн. гривень.

За  матеріалами  Parta.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *