На Дніпропетровщині проходить перша Міжнародна науково-практична конференція працівників професійно-технічної освіти «Проектування освітнього простору – сучасні орієнтири». У заході беруть участь близько 100 освітян і науковців України та Білорусі. Це педагогічні працівники, керівники професійно-технічних закладів Дніпропетровщини та інших регіонів України, керівники та методисти навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Дніпропетровській області, науковці Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України, науковці Республіканського інституту професійної освіти та керівники поліграфічного коледжу республіки Білорусь.

Конференція складається з двох частин. Зокрема, зранку розпочала роботу виставка інноваційних проектів педагогічних працівників державного навчального закладу «Міжрегіональне вище професійне училище з поліграфії та інформаційних технологій».

 Після цього відбулося урочисте відкриття роботи конференції, на якому начальник головного управління освіти та науки облдержадміністрації Олександр Демчик привітав учасників заходу та зачитав вітальний лист від губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула.

 Після урочистого відкриття заходу відбулося пленарне засідання.

«Питання професійно-технічної освіти України необхідно розглядати у відповідності із загальносвітовими тенденціями. Міжнародна конференція, що проходить у Дніпропетровську – це ефективний інструмент для порівняльної педагогіки, за допомогою якого ми зможемо визначити переваги і недоліки підготовки робітничих кадрів різних країн, виробити підходи до модернізації системи професійної освіти в Україні», – сказав кандидат економічних наук, директор Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України В’ячеслав Супрун.

 Доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України Валентина Радкевич, акцентувала увагу учасників конференції на необхідності підвищення якості освіти, у тому числі професійно-технічної.

 Олександр Демчик розповів про проект Європейського Фонду освіти щодо покращення системи професійно-технічної освіти, який реалізується на Дніпропетровщині. Нагадаємо, що завдяки цьому проекту будуть визначені актуальні потреби у робочих кадрах у виробничій сфері регіону.

 Програма Першої міжнародної науково-практичної конференції працівників професійно-технічної освіти передбачає роботу секцій за 5 напрямками, на яких були розглянуті питання щодо створення, впровадження, освоєння і застосування нововведень у підготовці кваліфікованих робітників, знання яких адаптовані до потреб економіки.

 Організатори заходу: департамент професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України; Інститут професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України, Дніпропетровська обласна державна адміністрація; Державний навчальний заклад «Міжрегіональне вище професійне училище з поліграфії та інформаційних технологіям».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *