Семінар на тему «Авторське право і суміжні права в медіа-просторі: використання, розпорядження та захист» для студентів Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка  провели фахівці Державної служби інтелектуальної власності України.

Як організатори, так і учасники заходу неодноразово наголошували, що використання об’єктів авторського права та суміжних прав у медіа-просторі актуальне для сьогодення. Через свою необізнаність у цій сфері журналісти-початківці часто не отримують належну їм винагороду за використання їхніх творчих здобутків, а подекуди й узагалі втрачають майнові авторські та суміжні права через власну необачність.

– Створення об’єктів авторського права та суміжних прав і загалом об’єктів інтелектуальної власності відбувалося з давніх-давен. Сьогодні суспільство є інтелектуально насиченим середовищем, тому правомірне використання, захист та управління результатами своєї інтелектуальної творчої діяльності є не просто важливими, а вкрай необхідними, – зауважив перший заступник Голови Державної служби Олексій Янов. – Пізнання основ авторського права та суміжних прав в подальшому стане запорукою вашого життєвого й ділового успіху та забезпечить отримання задоволення від творчої праці – праці майбутніх журналістів, медійників, радіомовників, представників преси.

Активну позицію студенти Інституту журналістики проявили в чисельних запитаннях до фахівців Державної служби та представників організацій колективного управління. Жвава дискусія базувалася на практичних прикладах, які були особливо яскравими під час обговорення тем охорони форми твору, інтерв’ю, реклами, опублікування статті під іншою назвою, відтворення фотографії без дозволу автора тощо.

Такі просвітницькі заходи були запроваджені у 2012 році подібні тематичні семінари відбулися у вишах столиці із залученням як фахівців Державної служби, так і правовласників музичної індустрії, представників творчих спілок, організацій колективного управління та громадськості, розповів Олексій Янов.

Під час семінарів студенти мали змогу збагатитися знаннями з таких тем:

–  державна реєстрація об’єктів права інтелектуальної власності;

–  порядок набуття прав на знаки для товарів і послуг;

–  особливості охорони авторського права та суміжних прав у сфері діяльності засобів масової інформації;

–  актуальні проблеми використання та особливості боротьби з порушеннями авторського права та суміжних прав у цифровому середовищі;

–  державний контроль за використанням об’єктів права інтелектуальної власності;

–  організації колективного управління – важливий інструмент в управлінні майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав. Проблема збору винагороди за використання об’єктів авторського права і суміжних прав у медіа-просторі;

–  захист прав на об’єкти інтелектуальної власності в судовому порядку.

Наступний семінар Державна служба планує провести найближчим часом для студентів НТУУ «Київський політехнічний інститут».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу